iPhone’dan yeni haberler var

iPhone 7 ve 7 Plus’ı Eylül 2016 tarihihde tanıtan Apple, yeni model üzerindeki çalışmalarını sır gibi saklıyor. Apple’ın önümüzdeki yıl iPhone’un 10’uncu yılını kutlayacak olması da beklentileri artırıyor.

Apple’ın henüz tanıtmadığı ürünler ile ilgili yaptığı başarılı tahminlerle bilinen Timothy Arcuri’den yeni iPhone modelinin özellikleri konusunda dikkat çekici iddia geldi. Timothy Arcuri’nin iddiasına göre iPhone 8’de Android benzeri bir gelişmiş yüz tanıma sistemi olacak. Yeni iPhone modellerinde kablosuz şarj teknolojisine de yer verilecek.

Apple, yıldönümüne özel iPhone serisindeki rakamlara son verecek; böylece iPhone 7 ile bir devir kapanacak. iPhone 8 yerine iPhone Pro geliyor. Şirkete yakın kaynaklara dayandırılan iddialara göre Apple, iPhone Pro adını alması beklenen yeni telefonunu biraz daha inceltecek ve bu model tamamen dokunmatik ekrandan oluşacak.

iPhone Pro’da çok ince bir tasarım, 3 GB RAM, 16 MP kamera, hızlı şarj gibi özelliklerin olması bekleniyor. Su geçirmeyen yapıda olacak. Apple iPhone 7 ve 7 Plsu’ta suya dayanıklılık özelliği getirmişti ama bu su geçirmez anlamına gelmiyor. Telefonda kulaklık girişinin de olmayacağı konuşuluyor.

Tasarımının ise neredeyse kusursuz olması bekleniyor. Söz konusu modelin görüntüleri geçtiğimiz haftalarda internete sızmıştı. Apple bu modelini Eylül 2017’de görücüye çıkaracak.

Kaynak: NTV

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir