“Bu insanlık dışı katliamın bir mabette yapılmasıyla eğlence yerinde yapılması arasında bir farkı yok”

Diyanet İşleri Başkanı (DİB) Mehmet Görmez, İstanbul’da 39 kişinin hayatını kaybettiği, 65 kişinin de yaralandığı terör saldırısını telin etti.

Sosyal paylaşım sitesi twitter hesabından İngilizce ve Türkçe açıklama yapan Görmez, yeni yılın ilk saatlerinde savunmasız insanlar üzerine hunharca yapılan silahlı saldırının tüm milleti derinden yaraladığını ifade etti.

“Bu bir vahşettir, dehşettir, cinayettir ve katliamdır.” diyen Görmez, şunları söyledi: Bu insanlık dışı katliamın bir pazarda ve bir mabette yapılmasıyla eğlence yerinde yapılmasının herhangi bir farkı yoktur.

Teröristlerin hedefi mekanlar değil insan, ülke, millet ve topyekün insanlık. Terör nerden, kimden ve kime gelirse gelsin asla kabul edilemez. Bu gece yapılan bu terörü diğer olaylardan ayıran tek fark toplumda fitne oluşturarak yaşam biçimlerine göre toplumu bölmek ve karşı karşıya getirmektir. Gün terörün her çeşidine karşı milletçe kenetlenme günüdür. Hiçbir Müslüman vicdanın asla kabul etmeyeceği bu katliamı yapanları şiddetle telin ediyor, hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir