Ilıca’da 340 konut, 114 işyeri hak sahiplerine teslim edilecek

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan’ı ziyaret etti, çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Görsel sunum eşliğinde Ilıca’da yürütülen kentsel dönüşüm projeleri hakkında bilgi aktaran Başkan Orhan, “Ilıca’da yapımı süren 340 konut 114 işyerini bu yıl içerisinde hak sahiplerine teslim edeceğiz. Kamulaştırılması tamamlanan Yeşil Mahalle bölgesinde 640 konut, TOKİ ile protokol aşamasına geldiğimiz Bahçelievler bölgesinde de 750 konut planlıyoruz. Kentsel dönüşüm çalışmalarının yanında, 25 bin metrekarelik bir alan üzerine mesire alanı ve Dadaşkent’te de oyun havuzlu park projemiz bu yıl içerisinde tamamlanacak önemli hizmetlerimiz arasında yer alıyor. Söz konusu dönüşüm, mesire alanı ve park projelerimizin ilçemizin cazibesini daha da arttıracağına inanıyorum.” dedi.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nin de gerek ilçe merkezinde ve gerekse köylerde önemli hizmetler gerçekleştirdiğine dikkati çeken Orhan, Aziziye halkı adına Başkan Mehmet Sekmen’e teşekkür etti. Başkan Orhan, şunları söyledi: “Başta ilçemizde yapımı süren bilgi evleri olmak üzere, Büyükşehir Belediyemizin de ilçemizde önemli hizmetleri ve çalışmaları var. Çevre düzenlemeleri, altyapı, asfalt, yol ve kaldırım çalışmalarının yanı sıra, belediye olarak başımızın sıkıştığı her anda kapısını çaldığımız Büyükşehir Belediye Başkanımız ve hiçbir bürokratı sağ olsunlar bizi geri çevirmiyorlar. Bu bağlamda hemşerilerimiz adına Sayın Başkanımıza ve ekibine teşekkürü bir borç biliyor, şehrimize ve ilçemize daha nice güzel hizmetler sunacaklarına yürekten inanıyoruz.”

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen ise Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan’a nezaketi için teşekkür ederek ilçede yürütülen kentsel dönüşüm çalışmalarının takdire şayan olduğunu ifade etti. İlçedeki kentsel dönüşümle yapılan konutların kent kimliğine ve dokusuna uygun olarak gördüğünü aktaran Sekmen, Aziziye’ye yeni bir kimlik ve nitelik kazandıracak projeleri yakından takip ettiğini kaydetti.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi olarak şehrin her bir ilçesine önemli hizmetler sunduklarına vurgu yapan Sekmen, “İlçelerimize prestij caddeleri, ESMEK eğitim alanları ve bilgi evleri kazandırıyoruz. Bu kapsamda Aziziye ilçemize kazandırdığımız bilgi evlerini bu yıl içerisinde hizmete açacağız. ESMEK Aziziye Şubesi’ni geçtiğimiz yıl açmıştık. Diğer ilçelerimizde olduğu gibi Aziziye’de de, kavşak, yol, kaldırım, altyapı ve çevre düzenlemeleri bağlamında önemli hizmetler gerçekleştirdik. Belediyelerimizle işbirliği içerisinde şehrimizin her bir mahallesinde, her bir köyünde ve her bir bucağında yaşayan hemşerilerimize en güzel hizmeti sunmanın gayreti içerisindeyiz. Aziziye’de de belediye başkanımızla birlikte güzel hizmet sunuyoruz. Hedefimiz şehrimizin sadece merkezini değil, tüm ilçelerini ve köylerini topyekün kalkındırmaktır.” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir