İbrahim Erkal vefaat etti!..

50 yaşındaki olan Dadaş İbrahim Erkal, 11 Nisan gece yarısı İstanbul Maltepe’deki evinin otoparkında beyin kanaması geçirmişti. 1,5 saat sonra baygın halde bulunan Erkal ameliyat edilmiş ve o tarihten bu güne koma halinde hastanede yatıyordu. Dün 16:00 da Ümraniye Eğitim ve Araştırma hastanesinde beyin ölümü gerçekleştiği bilgisi geldi. İstanbul Maltepe’deki evinin otoparkında baygın halde bulunan Erkal’ın, beyin kanaması geçirdiği belirlenmişti. 12 Nisan tarihinden bu yana yoğun bakım servisinde tedavi altında olan İbrahim Erkal, hayata tutunamadı.

1996 yılında “Canısı” şarkısıyla adını duyurmuştu. 2003 yılında Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün’ün yağeni Filiz akgün ile evlendi. Kızı Dilara 13, oğlu Levent 12 yaşında. Hastaneye kaldırılmasından 14 gün önce 30 Mart’ta kızı Elif Su dünyaya gelmişti.

Sanatçının eşinin amcası da olan Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, İbrahim Erkal’ın yaşamını yitirdiği Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesinin önünde kurulan taziye çadırında gazetecilere açıklamalarda bulundu. Cenaze töreniyle ilgili detayların belli olduğunu belirten Akgün, şöyle konuştu: “Değerli sanatçımız, değerli kardeşimiz, yeğenimin eşi İbrahim Erkal’ı 23.00 sularında kaybettik. Cenazesi cumartesi günü öğle namazını müteakip Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Camisi’nde yapılacak törenin ardından Karacaahmet Mezarlığı’na defnedilecektir. Taziyeler ise Maltepe’de Maltepe Stadı’nın yanında bulunan Erzurumlular Vakfında kabul edilecektir. İlgisini esirgemeyen herkese şahsım ve tüm aile ile tüm sevenleri adına teşekkür ediyorum. Emeği geçen bütün doktorlar ile çalışanlara da yine aile ve şahsım adına teşekkür ediyorum. Hepsi haklarını helal etsinler.”

İbrahim Erkal Kimdir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir