İbrahim Erkal için taziye mesajı yayınladılar..

Geçirdiği beyin kanaması sonrası 29 gündür yoğun bakımda kalan Erzurum’un değeri, sanatçı İbrahim Erkal’ın vefatı dolayısıyla Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Ömer Çomaklı, Erzurum Teknik Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Muammer Yaylalı, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Lütfü Yücelik taziye mesajı yayınladılar.

demlicay.net olarak
Merhuma Allah’tan rahmet, aile ve yakınlarına başsağılığı ve sabırlar diliyoruz.. Mekanı cennet olsun!..

Atatürk Üniversitesi Erzurum Teknik Üniversitesi Erzurum Büyükşehir Belediyesi Aziziye Belediyesi Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası

Erzurum’un kültürel değerlerinin ve özellikle kış turizmi açısından sahip olduğu potansiyelin tanıtılmasında önemli ve değerli katkıları, hizmetleri olan sanatçı İbrahim Erkal’ın vefatını teessürle öğrenmiş bulunmaktayız.

Gerek sanatçı kişiliği ve gerekse Erzurum’un geleneksel kültürüne ait öğeleri, yine Erzurum’un mahallî müziğine ait motiflerle işlediği müziği ile her yaştan vatandaşımızın sevgisini kazanmış olan İbrahim Erkal, her zaman sevgiyle yâd edilecektir. Merhuma Allah’tan rahmet, kederli âilesine, yakınlarına, Erzurumlu hemşehrilerime ve tüm sevenlerine başsağlığı diliyorum.

Prof. Dr. Ömer ÇOMAKLI
Rektör

Atatürk Üniversitesi Rektörü - Prof.Dr.Ömer Çomaklı - demlicay.net
Atatürk Üniversitesi Rektörü – Prof.Dr.Ömer Çomaklı – demlicay.net

Geçirdiği beyin kanaması nedeni bir süredir tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren, şehrimizin yetiştirdiği güzel şahsiyetlerden biri olan İbrahim Erkal Beyefendi’nin vefatını derin bir teessürle öğrenmiş bulunuyorum.

Her kesimden milyonlarca insanın gönlünde taht kuran, sanatçı kişiliğinin yanı sıra büyük bir gönül insanı olan İbrahim Erkal’a Allah’tan rahmet; kederli ailesine, yakınlarına, hemşerilerine ve tüm sevenlerine başsağlığı diliyorum.

Prof. Dr. Muammer YAYLALI
Rektör

Erzurum Teknik Üniversitesi Rektörü - Prof.Dr.Muammer Yaylalı - demlicay.net
Erzurum Teknik Üniversitesi Rektörü – Prof.Dr.Muammer Yaylalı – demlicay.net

Erzurum sanattaki en önemli değerini kaybetti

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, “Acımız büyük. Erzurum sanat alanında yetiştirdiği en önemli değerini kaybetti” dedi. Başkan Sekmen, yayınladığı taziye mesajında, şu görüşlere yer verdi: “Şehrimizin medarı iftiharı İbrahim Erkal’ı kaybetmenin büyük elemini ve tarifsiz derin bir üzüntüsünü yaşıyoruz. İlimizin bağrından çıkan, bu memleketin sanat hayatındaki en önemli şahsiyetlerinden biri olan İbrahim Erkal, gerek sanat hayatı gerek karakteri ve gerekse de bu şehre olan vefasıyla Erzurum’un hafızasından asla silinmeyecek bir değere sahiptir. Sanatçımızın 20 günü aşkın bir süredir verdiği yaşam mücadelesi bize kentimizin değerlerinin şehrimiz ve ülkemiz açısından ne kadar kıymetli ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gösterdi. Milyonların gönlünde taht kuran, yapmış olduğu eserlerle ülkemizin sanat hayatına büyük hizmetler veren İbrahim Erkal’a Yüce Allah’tan rahmet, ailesi ve sevenlerine başsağlığı diliyorum. Erzurum ve Türkiye’nin başı sağolsun.

Mehmet Sekmen
Başkan

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı - Mehmet Sekmen - demlicay.net
Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı – Mehmet Sekmen – demlicay.net

Erzurum İbrahim Erkal’dır, İbrahim Erkal Erzurum’dur.

Onun hemen her şarkısında, türküsünde Erzurum vardı, Palandöken vardı. O, Erzurum kültürüyle yoğrulmuş, örnek bir sanatçı, gerçek bir Dadaş, tam bir Erzurum beyefendisiydi. Hayatını ve sanatını Erzurum’a adadı. Sanat camiasında Erzurum, İbrahim Erkal ile tarif bulurdu. Çok genç yaşta vefatı, bizleri, tüm hemşehrilerimi ve sanat camiasını derinden yaraladı. Başta kıymetli eşi, çocukları ve yakınları olmak üzere, aziz hemşehrilerim ile sanat camiasına başsağlığı ve sabırlar diliyorum. Başımız sağolsun…

Muhammed Cevdet Orhan
Başkan

Aziziye Belediye Başkanı - Muhamed Cevdet Orhan - demlicay.net
Aziziye Belediye Başkanı – Muhamed Cevdet Orhan – demlicay.net

O, Erzurum’a sevdalı gerçek bir Dadaş’tı

Yaşadığı talihsiz olayın ardından hastaneye kaldırılan ve 29 gün süren yaşam mücadelesi veren Erkal’ın ölümünün başta Erzurum halkı olmak üzere bütün sevenlerini yasa boğduğunu ifade eden Başkan Yücelik, “O’nun yüreği hep memleketi için, hep hemşehrileri için attı. O, şehrimizin kültür ve sanat elçisiydi. Erzurum’un tanıtımı için hiçbir karşılık beklemeden, hiçbir hesap yapmadan çok emek verdi. Erzurum gerçek anlamda bir kıymetini kaybetti. Allah’tan kendisine rahmet, sevenlerine, ailesine ve Erzurum’a başsağlığı diliyorum.

Lütfü Yücelik
Yönetim Kurulu Başkanı

Erzurum Ticaret ve Sanyi Odası Başkanı - Lütfü Yücelik - Demlicay.net
Erzurum Ticaret ve Sanyi Odası Başkanı – Lütfü Yücelik – Demlicay.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir