“Hükümetin Cazibe Merkezleri Programı yatırımcılara motivasyon sağladı”

MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Meclis Başkanı Saim Özakalın’ı makamında ziyaret etti. MHP Erzurum Milletvekili Kamil Aydın’ın da eşlik ettiği ziyarette, Adan, Erzurumluların, 15 Temmuz hain darbe girişiminde takdire şayan vakurlu bir duruş sergilediğini hatırlattı.

15 Temmuz’un çok iyi analiz edilmesi gerektiğinin altını çizen Adan, devletin bekası, milletin selameti için herkesin birlik olduğunu ve ülke üzerinde hain planlar yapanların oyunlarının bozulduğunu kaydetti. MHP olarak darbe girişimi sırasında ve sonrasında ülkede güven ve istikrarın sağlanması noktasında her zaman sorumluluk aldıklarını anlatan Adan, “Genel Başkanımız Devlet Bey başta olmak üzere bütün arkadaşlarımız bugüne kadar hep aynı sorumluluk duygusuyla hareket ettik, bundan sonra da etmeye devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

ETSO Meclis Başkanı Saim Özakalın ise MHP’nin 15 Temmuz’da devletine gönülden bağlı, Türk milliyetçisine yakışan ferasetli ve vakarlı duruşunu gösterdiğini belirterek Erzurum’da da halkın siyaset üstü bir tavırla topyekun darbeye karşı durduğuna dikkat çekti.

Hükümetin Cazibe Merkezleri Programı’nın yatırımcılar açısında ciddi bir motivasyon sağladığını belirten Özakalın, ETSO’nun şehrin ve bölgenin yatırım ortamının iyileştirilmesi ve ekonomik kalkınması için verdiği çaba ve yürüttüğü çalışmaları aktardı.

Cazibe Merkezleri Programı ile yatırımcılar için cazip fırsatlar sunan Erzurum’un geleceği adına umutlu olduklarını anlatan Özakalın, destek programıyla şehirde önemli bir hareketlilik yaşanmaya başladığını kaydetti. Özakalın, şunları söyledi: “İlimizde yatırım yapmak isteyen müteşebbisler için odamızın da destekleriyle hayata geçirilen 2. Organize Sanayi Bölgesi’nde arsa tahsislerine başlanmıştı. Bu dönemde hükümetin de yeni desteklerle yatırımcının önünü açma çabaları şehrimizi diğer bölgelere oranla iki kat daha cazip hale getirdi. Dünyaca bilinen markaların 2. OSB’de yatırım yapmak için başvuruda bulunmalarının yanı sıra yerel ve ulusal firmalarımızın yatırım isteği ve azmi, şehrimizin, adına yakışır sanayileşme seviyesine gelmesi açısından bizleri umutlandırıyor ve heyecanlandırıyor. İnşallah bu sanayi yatırımlarıyla şehrimiz sanayileşmenin önündeki zincirleri kıracak ve bu anlamda önemli bir başlangıç yapacaktır.”

Yaklaşık 10 yıldan bu yana ETSO’da hizmet veren Erzurum Avrupa Birliği İş Geliştirme Merkezi’nin de (ABİGEM), yürüttüğü eğitim faaliyetleriyle bölgenin yetişmiş işgücü probleminin çözüme katkı sunduğunu belirterek ETSO Vakfı tarafından kurulma çalışmaları devam eden Erzurum Ticaret ve Teknoloji Üniversitesi’nin de eğitim anlamında Erzurum’a ve bölgeye önemli bir katma değer sağlayacağını vurguladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir