“Hayır Çarşısı” yoksulların yanında

Erzurum Büyükşehir Belediyesi “Hayır Çarşısı”, maddi durumdan yoksun olan aileler ile öğrenim gören öğrencilere yardım ediyor. Kurulduğu günden beri Doğu Anadolu Bölgesi’nin en büyük iyilik hareketi olarak tanımlanan Hayır Çarşısı, maddi durumdan yoksun olan vatandaşların kara gün dostu oldu.

Büyükşehir Belediyesi Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı Sosyal İşler Şube Müdürlüğü bünyesinde kurulan Hayır Çarşısı ekipleri, bu kez de Aziziye ilçesinin Tebrizcik Köyü İlköğretim Okulu’nda öğrenim gören çocuklara kitap ve giysi ürünleri dağıttı.

Hayır Çarşısı ekipleri, Çat’a da çıkarma yaparak maddi durumdan yoksun olan bir aileye umut ışığı oldu. Hayır Çarşısı ekipleri, Büyükşehir Belediyesi Çat Meclis Üyesi Mehmet Tanas ile birlikte Çat’ın Karaşeyh Mahallesi’ne geldi. Burada üç yetim çocuğu olan ihtiyaç sahibi aileyle görüşen Meclis Üyesi Tanas ve Hayır Çarşısı ekipleri, söz konusu ailenin maddi durumuyla ilgili ihtiyaç analizi yaptı.

Ekipler bir kamyon dolusu ev eşyasını aileye takdim etti. Buzdolabı, çamaşır makinesi, fırın, oturma grubu, elektronik eşya, mobilya, halı ve çekyattan oluşan yardım malzemelerine gıda desteği de sağlandı. Büyükşehir Belediyesi Çat Meclis Üyesi Mehmet Tanas, şunları söyledi: “Başkanımızın en önemli sosyal projelerinden biri olan Hayır Çarşısı vatandaşlarımızın yüzünü güldürmeye devam ediyor. Hayır Çarşısı ekipleriyle merkezden bu noktaya 57 kilometrelik mesafeyi aşarak ulaştık. Başkanımız Mehmet Sekmen Beyefendinin selamını ileterek ailemizle yakından ilgilendik. Erzurum’dan getirilen ev eşyası ve gıda yardımı Çatlı hemşerimize teslim edildi. Doğu’nun en büyük iyilik hareketi olan Hayır Çarşımız vatandaşlarımıza umut ışığı olmaya devam ediyor.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir