“Geçmişte üniversite ile şehir arasında görünmez bir duvar algısı oluştu”

Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı, Erzurum’da faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları temsilcileriyle bir araya geldi.

Göreve geldiği günden bugüne ‘şehir ile iç içe’ anlayışını benimseyen ve bu doğrultuda adımlar atan Rektör Çomaklı, bu buluşmalara bir yenisini daha ekledi. Erzurum’da bulunan Sivil Toplum Kuruluşları (STK) temsilcileri ile ikinci kez bir araya gelen Çomaklı, yapılan çalışmalar ve yürütülen projeler hakkında bilgiler verdi.

Programa, rektörlük yönetimi, fakülte dekanları, araştırma merkezi müdürleri ile 55 STK temsilcisi katıldı. Geçmişte üniversite ile şehir arasında görünmez bir duvar algısı oluştuğunu ancak bu tür programlarla bu algıyı kırdıklarını dile getiren Çomaklı şunları söyledi: “Atatürk Üniversitesi, Erzurum ve bulunduğu bölge için büyük bir önem arz ediyor. Hem ekonomik hem de bilimsel anlamdaki katkıları ile vazgeçilmez bir değere sahip. Biz de bu bilinçle hareket ederek üniversitemizin gücünü, ülkemizin menfaatleri doğrultusunda kullanmayı hedefliyor ve bu yönde çalışmalar yapıyoruz. İstiyoruz ki bu çalışmalardan halkımız da faydalansın. Hastanemiz başta olmak üzere birimlerimiz tarafından düzenlenen eğitim seminerleri, çalıştaylar, işbirliği ve sosyal sorumluluk projeleri gibi hizmetlerimizle topluma fayda sağlayacak çalışmalar yapmak istiyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir