EYOF için herşey hazır; yıldızlar yarışacak

Avrupa’nın önemli kış sporları merkezlerinden biri olan Erzurum, 2017 Avrupa Gençlik Olimpik Kış Festivali (EYOF) için Avrupa’nın dört bir yanından gelecek genç misafirlerini bekliyor.

11-18 Şubat tarihleri arasında düzenlenecek organizasyonda sporcular, “Alp disiplini, snowboard, biatlon, kayaklı koşu, kayakla atlama, curling, buz hokeyi, sürat pateni ve artistik patinaj” branşlarında mücadele verecek. 34 ülkeden 700’e yakın sporcunun 9 farklı branşta yarışacağı müsabakalar sonucunda 39 disiplinde madalya dağıtılacak.

600’ü gönüllü olmak üzere yaklaşık iki bin görevli, EYOF 2017’nin düzenlenmesi için yoğun ve detaylı bir çalışma gerçekleştirdi. Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın son yıllarda yaptığı tesis ve altyapı çalışmaları ile Erzurum kış sporları noktasında da önemli bir noktaya ulaştı. Avrupa’nın dört bir yanından gelecek yaklaşık 1200 katılımcı, organizasyonun heyecanını bu gelişmiş tesis ve alanlarda yaşayacak.

Alp disiplini ve snowboard yarışları Palandöken Kayak Merkezi’nde düzenlenirken, kayaklı koşu ve biatlon yarışları Kandilli Kayak Merkezi’nde yapılacak. Yenilenen Kiremitliktepe Atlama Kuleleri de EYOF 2017’nin kayakla atlama yarışlarına ev sahipliği yapacak. Curling müsabakalarının heyecanı Erzurum Curling Arena’da yaşanacak.

Sürat pateni Yenişehir’deki Sürat Pateni Salonu’nda düzenlenirken; artistik patinaj müsabakaları Yenişehir’deki Buz Pateni Salonu’nda yapılacak. Buz hokeyi maçları ise Buz Hokeyi Salonu’nda düzenlenecek. EYOF 2017 Erzurum’da Türkiye’yi 24 kız, 45’i erkek olmak üzere toplamda 69 sporcu temsil edecek.

EYOF 2017 Erzurum’daki müsabakalar, organizasyonun resmi YouTube kanalı üzerinden canlı yayınlayacak. Uluslararası Olimpiyat Komitesi’nin (IOC) resmi kanalı Olympic Channel da her gün yapacağı canlı yayınlarla organizasyonun heyecanını uluslararası platforma taşıyacak.

Türkiye’nin ilk kez ev sahipliği yapacağı 13. Avrupa Gençlik Olimpik Kış Festivali’nin (EYOF) açılış seremonisi ise 12 Şubat Pazar günü yapılacak. 2011 Dünya Üniversiteler Kış Oyunları’nın açılışına da ev sahipliği yapan Kazım Karabekir Stadyumu’nda gerçekleşecek seremoni, halka açık ve ücretsiz olacak.

Çeşitli etkinlikler ve sürprizlerin olacağı tören, saat 19:30’da başlayacak. Vatandaşlar, saat 17.00’den itibaren tören alanına giriş yapabilecek. EYOF 2017 Erzurum’a dair her türlü güncel bilgi ve içerik ‘www.eyof2017erzurum.org’den anlık olarak paylaşılırken, eyof2017erzurum uzantılı sosyal medya hesapları da festivalin nabzını en hızlı şekilde yansıtacak

Türkiye’nin ilk kez ev sahipliği yapacağı ve Erzurum’da düzenlenecek Avrupa Gençlik Olimpik Kış Festivali’nin açılış seremonisini TRT Spor, Tivibu Spor, SportsTV, A Spor gibi ulusal kanalların yanı sıra, Kardelen TV ve Kanal 25 gibi Erzurum’un yerel yayın organları da canlı olarak yayınlayacak.

Ayrıca, Olympic Channel, EYOF 2017 Erzurum’un resmi YouTube kanalı, Turkcell TV+, TRT Web ve GSB TV de açılış seremonisini internet üzerinden izleyicilere sunacak. Kazım Karabekir Stadyumu’nda saat 19.30’da gerçekleşecek olan açılış seremonisinde savunma sanatı wushu gösterisi, akrobatik smaç gösteri ekibi Karizma Show ve tek tekerlekli bisiklet şovmeni Şener Kaya sahne alacak. Tören başka sürprizlere de sahne olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir