EYOF bayrağı Bosna Hersek’e teslim edildi

Erzurum’da düzenlenen Avrupa Olimpik Gençlik Kış Oyunları (EYOF 2017) sona erdi. Vali Seyfettin Azizoğlu, organizasyon bayrağını EYOF’un 2019 yılında Bosna Hersek’te yapılacak olması sebebiyle Saraybosna Belediye Başkanı Abdullah Skaka’ya teslim etti.

Kış sporları merkezi olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Erzurum’da, 11 Şubat’ta başlayan ve 34 ülkeden toplam 650 sporcunun katılımıyla gerçekleştirilen EYOF 2017’nin kapanış töreni Atatürk Üniversitesi’ndeki Oyunlar Köyü’nde yapıldı. Kapanış töreni, yarışmalarda ilk üçe giren sporculara madalyalarının verilmesiyle başladı. Madalya töreninin ardından bayrak geçişi yapıldı. Türk bayrağını snowboard slalomda bronz madalya kazanan Aydan Karakulak taşıdı.

Vali Seyfettin Azizoğlu, Avrupa gençlerini Erzurum’da ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğunu söyledi. “Güzel ülkemizin güzel şehri Erzurum’da siz misafirlerimizi bir hafta süresince ağırlamış olmaktan dolayı mutlu olduğumu ifade etmek istiyorum.” diyen Azizoğlu, şunları söyledi: “Erzurum’a gelerek Türk sporcularla birlikte çok güzel bir festivalin yapılmasına katkı sağladınız. Müsabakalarda göstermiş olduğunuz sportmence davranışlarla da çoğu kişiye örnek oldunuz. Erzurumlular olarak sizleri çok sevdik, umarım sizler de bizleri sevmişsinizdir. İsterdim ki, katılamayan diğer ülkelerin gençleri de burada sizlerle, bizlerle olsalardı da bu güzelliği, neşeyi ve olimpiyat coşkusunu beraberce yaşasaydık. Hepinize tekrar çok teşekkür ediyorum. Ülkelerinize Türkiye’nin ve Erzurum’un kucak dolusu selamını götürün.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir