Evlenmeleri de boşanmaları da olay..

Amerikalı ünlü oyuncular Angelina Jolie ve Brad Pitt… Dünyanın yakından takip ettiği iki insan. Evlenmeleri de olaydı; şimdi boşanmaları da olay.

10 yıllık birlikteliklerinin ardından 2014 yılında evlenen çift, boşanma aşamasında 3’ü biyolojik, 3’ü de evlatlık olmak üzere 6 çocuklarının velayeti konusunda sorun yaşıyor. Pitt, ortak velayet talebinde bulunurken; Jolie’nin avukatı ise çiftin 8 ila 15 yaşlarındaki çocukların velayetinin annede kalması ve Pitt’in de aile terapilerine devam etmesi konusunda geçici anlaşmaya vardığını açıkladı.

Los Angeles Çocuk ve Aile Hizmetleri ise Pitt’in eylül ayında bir uçuş sırasında 15 yaşındaki oğluna şiddet uyguladığı iddialarıyla ilgili soruşturma başlattı. Ancak eşi Angelina Jolie ile boşanma sürecindeki ünlü oyuncunun, çocuklarına karşı sözlü ve fiziksel şiddet uyguladığına dair herhangi bir kanıt bulunamadığı ifade edildi.

Şimdi Angelina Jolie ve Brad Pitt boşanma için anlaşmaya vardı. Jolie ve Pitt, şiddetli geçimsizlik sebebiyle boşanma kararı aldıkları 15 Eylül’den bu yana ilk kez ortak açıklama yaptı. Jolie ve Pitt, Associated Press (AP) Haber Ajansına gönderdikleri ortak bildiride özel yargıç yardımıyla boşanma davalarının detaylarını gizli tutma kararı aldıklarını bildirdiler:

“Taraflar ve avukatları, tüm mahkeme belgelerini gizli tutarak ve hukuki kararları vermek üzere özel hakim görevlendirerek çocuklarının ve ailelerinin gizlilik hakkını saklı tutacaklarına, sorunların hızlı çözümünü kolaylaştıracaklarına dair bir anlaşma imzalamışlardır.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir