ETSO Başkanı Yücelik: İstiklal mücadelesinin başlamasında Erzurum’un önemi büyük

Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Yönetim Kurulu Başkanı Lütfü Yücelik, Erzurum’un düşman işgalinden kurtuluşunun 99. Yıldönümü sebebiyle bir mesaj yayımladı.

Bundan 99 yıl önce düşman işgali altındaki Erzurum’da halkın, kadını, erkeği, yaşlısı ve genciyle çok zor şartlarda büyük bir kahramanlık gösterdiğini, kutsal vatan topraklarının bağımsızlığı için kahramanca mücadele ettiğini ve bu uğurda can verdiğini hatırlatan Yücelik, İstiklal mücadelesinin başlamasında Erzurum’un çok önemli bir yeri olduğuna dikkat çekti.

ETSO Başkanı Yücelik, şunları söyledi: “12 Mart 1918 Erzurum’un şerefli, şanlı zafer günüdür. Erzurum halkı 99 yıl önce esareti kabul etmeyeceğini bütün dünyaya gösterdi. Her karış toprağı şehit kanıyla sulanmış bu aziz vatan topraklarında düşman varlığını asla kabul etmeyen Erzurum, tarihimize şan ve iftihar sahifeleri ilave eden kadim bir şehirdir. Bu güzel beldeyi ve vatanı canları pahasına müdafaa eden aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi bir kez daha rahmet, şükran ve minnetle yad ediyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir