Erzurum’un gururu; TEOG sorularının tamamını doğru cevapladı

Alperen Kara, Türkiye genelinde yaklaşık 1 milyon 500 bin öğrencinin katıldığı Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş Sınavı’nda (TEOG), soruların tamamını doğru cevapladı.

Erzurum’un gururu olan Alperen Kara, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’i makamında ziyaret etti. Türkiye birincileri arasında yerini alan Kara’nın ziyaretine ailesi de eşlik etti. Başkan Sekmen, Kara’yı altınla ödüllendirdi.

Kara ve ailesini kutlayan Sekmen, şunları söyledi: “Alperen yavrumuz bizleri onurlandırdı. Sınavda tüm soruları doğru yanıtlayarak önemli başarı elde etti. Artık hayat bundan sonra başlıyor. Alperen inşallah güzel bir orta öğretim eğitimi aldıktan sonra aynı başarıyı üniversite sınavında da gösterecek. Her ne olursa olsun çalışmayı bırakmayacağız. Milletimiz için, ülkemiz için, ümmetin geleceği için kendimize görev bilip, her zaman daha ileri hedeflere koşacağız. Alperen’in bu başarısında şüphesiz kendinin olduğu kadar öğretmenlerinin ve ailesinin de büyük fedakârlıkları var. İnşallah başarıları daim olur.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir