Erzurum’un gururu Ertürk kardeşler!..

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Gençlikspor Kulübü’nün milli sporcusu Murat Ertürk, kardeşi Ahmet Ertürk ile katıldığı U23 Serbest Güreş Şampiyonası’nda Türkiye şampiyonu oldu. Ertürk kardeşler, Büyükler Serbest A Milli Takımı’nda yer alarak 15 Şubat’ta İran’da yapılacak olan Dünya Kupası’nda Türkiye’yi temsil edecek.

Balıkesir’de düzenlenen şampiyonada gümüş madalya kazanan Büyükşehir’in diğer pehlivanı Ahmet Ertürk, memleketine gelir gelmez kardeşiyle birlikte antrenmana çıktı. Türkiye Güreş Federasyonu tarafından gerçekleştirilen şampiyonada Erzurum’un gururu olan Ertürk kardeşler, minderi rakiplerine dar ederek kazandıkları altın ve gümüş madalyaları Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’e armağan etti.

29-30 Mart’ta Macaristan’da yapılacak olan Avrupa Şampiyonası’na hazırlanan Murat Ertürk, haftanın 6 günü antrenman yapıyor. Daha önce katıldığı Avrupa Şampiyonası’nda gümüş madalya kazanarak Türkiye’nin gururu olan milli sporcu Murat Ertürk, şunları söyledi: “Kardeşimle birlikte katıldığımız Türkiye Şampiyonası’nda altın ve gümüş madalya kazandık. Başarımızı Başkanımıza armağan ettik. Başkanımız Mehmet Sekmen’in himayesinde Erzurum Büyükşehir Belediyesi Gençlikspor Kulübü başarıdan başarıya koşuyor. Spora her türlü desteği sunan Başkanımıza şükranlarımızı sunuyoruz.”

“Hedefim Tokyo 2020’de altın madalya kazanmak.” diyen Türkiye Şampiyonu Ertürk, “Erzurum Büyükşehir Belediyesi Gençlikspor Kulübü çatısı altında spor hayatımı sürdürüyorum. Hedefim; Tokyo’da 2020 yılında yapılacak olan Yaz Olimpiyat Oyunları’nda ay yıldızlı bayrağımızı dalgalandırmaktır. Bunun için gece gündüz demeden çalışıyorum.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir