Erzurumspor’dan İstanbulspor maçıyla ilgili açıklama

Spor Toto 2. Lig Beyaz Grupta İstanbulspor-Büyükşehir Belediye Erzurumspor maçından önce yaşananlar, tartışma konusu oldu. Konuya ilişkin Erzurumspor Kulübünden yazılı bir açıklama yapıldı.

Açıklamada, şu görüşler dile getirildi: “26 Şubat Pazar günü İstanbulspor- Büyükşehir Belediye Erzurumspor müsabakası öncesi İstanbulspor Kulübü Başkanı Sayın Ecmel Faik Sarıalioğlu nezaket yemeğine, pazar günü Büyükşehir Belediye Erzurumspor Kulübü Başkanı Sayın Av. Ali Demirhan ile birlikte Yönetim Kurulu Üyelerine dostluk çerçevesinde verilen kahvaltının ardından kardeşlik sevgisi içinde Özel İdare Stadı’na hareket edilmesinin ardından, müsabakayı izlemek için stadyuma akın eden taraftarlarımızın tribünlere alınması için İstanbulspor Kulübü Başkanı Sayın Sarıalioğlu’nun girişimleri ile sonuçlandırılmasına ve gösterdikleri yakın ilgilerine teşekkür ediyoruz.

Büyükşehir Belediye Erzurumspor Kulübü olarak stadyuma izinsiz giriş yapılması üzerine, protokol girişinde başlayan gerginlik ve yaşanan güvenlik zafiyeti nedeniyle başlayan tartışmalarda Büyükşehir Belediye Başkanımız ve Kulübümüzün Onursal Başkanı Sayın Mehmet Sekmen’e hakaret içerikli sözlü sataşmaların yanı sıra, Büyükşehir Belediye Erzurumspor Kulübü Başkanı Sayın Ali Demirhan’ın baygınlık geçirmesi ile başlayan üzücü olayların yaşanmasını Büyükşehir Belediye Erzurumspor Kulübü olarak kesinlikle tasvip etmiyoruz.

Vatansever Erzurum’un her zaman asker ve polisinin yanında dimdik ayakta durduğunu ifade etmek istiyoruz. Olayların kısa sürede sonuçlandırılmasında büyük emek sarf eden Erzurum ve Erzurumspor sevdalısı değerli Milletvekilimiz Sayın Mustafa Ilıcalı’ya, bizi bir an olsun yalnız bırakmayan değerli Erzurumspor Yönetim Kurulu Üyelerine, fedakar taraftarlarımıza teşekkür ediyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir