Erzurumspor’da istifa yok; hedef şampiyonluk

Son günlerde “Büyükşehir Belediye Erzurumspor yönetiminin istifa ettiği” haberlerine açıklık geldi. Yönetim, görevlerinin başında olduklarını bildirdi. Murat Özdemir başkanlığında toplanan yönetim kurulu üyeleri, birlik ve beraberlik mesajı verdiler.

Spor Toto 2. Lig Beyaz Grupta ilk yarıyı 33 puanla lider tamamlayan Erzurumspor, aynı başarıyı ikinci yarıda da sürdürmeyi hedefliyor. Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’in, Asbaşkan Murat Aslan ve yönetici Tuncay Atasever’den istifalarını istediğine dair çıkan haberlerle ilgili konuşan Erzurumspor Başkanı Avukat Ali Demirhan, Başkan Sekmen’in böyle bir girişiminin ve yetkisinin olmadığına dikkat çekti.

Demirhan, “İstifa varsa bana sunulur. Kabul görür veya görmez. Ben bu kulübün başkanıyım. Dolayısıyla istifa eden arkadaşımız yok. Kendi aralarında sadece bir söylem olarak dile getirilmiştir, resmiyeti yoktur.” dedi. Yönetim Kurulu üyelerinin büyük katkılarıyla geçen yıl şampiyon olduklarını anlatan Demirhan, “Arkadaşlarımızla beraber şampiyonluk yolunda emin adımlarla yürümenin gayretindeyiz. Birlik ve beraberlik içerisinde hedefimize ulaşacağız.” ifadelerini kullandı.

Öte yandan Engin Baytar ise Erzurumspor’u 32 puanla takip eden Spor Toto 2.Lig Beyaz Grup ikincisi İstanbulspor ile anlaşma imzaladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir