Erzurumspor’da beş oyuncuya kulüp bulmaları istendi

B.B. Erzurumspor Kulüp yönetimi, Engin Baytar ve Fahri Tatan’ın da aralarında bulunduğu 5 oyuncudan kulüp bulmalarını istedi. Hafta başından bu yana ekonomik gerekçelerle antrenmana çıkmayan ve “param ödenmeden çıkmam” diye direten Engin Baytar ile sakatlığını tedavi için gittiği İstanbul’dan saç ektirerek geri döndüğü için tepki toplayan Fahri Tatan’ın takımdan gönderilmesi kararı alındığı bilgileri geldi. Öte yandan sezon başından bu yana bir türlü forma giyemeyen Serhat Akyüz, Ertan Koç ve Salih Aygen de kadro dışı bırakıldı. Yönetim, bu üç oyuncuya da “kendinize kulüp bulun” dendi.

Hafta sonunda ilk yarının son maçında deplasmanda Fethiyespor ile karşılaşacak olan B.B. Erzurumspor’da sıcak saatler yaşanıyor. İddiaya göre, B.B. Erzurumspor ile sözleşme imzalarken kendisine “10 gol atar veya attırırsan 100 bin TL ekstra prim ödenir” diye söz verildiğini öne süren Engin Baytar, sezon başından bu yana 6 asist, 4 golle toplam 10 gole katkısı bulunduğunu belirterek, kendisine bu ödemenin yapılmasını istedi. Engin Baytar’ın bu talebini inceleyen yöneticiler, resmi sözleşmede böyle bir madde bulunmadığını belirterek, ödeme yapılamayacağını tecrübeli futbolcuya aktardı. Ancak Engin Baytar, bu durumda antrenmana ve maçlara çıkmayacağını belirterek, hafta başından bu yana yapılan antrenmanlara katılmadı. Yöneticiler de Engin Baytar’ın antrenmanlara çıkmamasını notere tespit ettirerek, tutanak tutturdu. Yönetim, bugün de Engin Baytar’a kadro dışı bırakıldığını ve ligin ikinci yarısı için kendisine kulüp bulmasını tebliğ etti.

B.B. Erzurumspor İkinci Başkanı Murat Aslan, kulüpte yaşanan gelişmeleri doğruladı. Aslan, “Engin Baytar, Fahri Tatan, Serhat Akyüz, Ertan Koç ve Salih Aygen, hem Fethiyespor maçında hem de ligin ikinci yarısında bizimle birlikte olmayacaklar. Kendilerine kulüp bulmalarını tebliğ ettik. Engin Baytar hakkında da antrenmana katılmadığı için noter tespiti yaptırdık” dedi.
Engin Baytar’ın kulüpten sözleşmesinde yer almayan bir parayı talep ettiğini savunan Murat Aslan, “Talebini inceledik ve sözleşmesinde bu paranın olmadığını gördük. Kendisi, paranın ödenmemesi halinde idmana da maçlara da çıkmayacağını söyledi ve birkaç gündür antrenmanlara katılmıyor. Noter tespitimizi yaptık. Kendisini de kadro dışı bıraktık ve takımımızdan gönderme kararı aldık” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir