Erzurumlu Uzman Çavuş Sedat Atalay şehit düştü

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından Suriye’nin kuzeyinde başlatılan Fırat Kalkanı Harekatı, 172 gündür devam ediyor. Birbiri ardına gelen şehit haberlerinin acısı, bu defa Erzurum’a düştü.

Suriye’nin El Bâb kentinde yaralanan ve bir süredir hastanede tedavi gören Erzurumlu Uzman Çavuş Sedat Atalay, şehit oldu.

Şehit Atalay’ın acı haberi, Erzurum’un Aşkale ilçesindeki baba ocağına ulaştı. Bir süredir Gaziantep’teki hastanede tedavi gören ve şehit düşen Atalay’ın cenazesinin yarın Erzurum’a getirilmesi bekleniyor.

El Bâb’da Rus savaş uçağının vurduğu binanın enkazından yaralı olarak çıkarılan ancak sonra şehit düşen Erzurumlu Uzman Çavuş 26 yaşındaki Sedat Atalay, Fırat Kalkanı harekâtında şehit olan 66. asker.

Fadime ve Sinan Atalay çifti, 4 çocuklarından biri olan oğullarının şehit olduğu haberini Gaziantep’te aldı. Bekar olan şehit uzman çavuş Sedat Atalay’ın Tunceli’de görevliyken bir süre önce El Bâb’a gittiği öğrenildi. 

Şehit Atalay’ın cenazesinin yarın Erzurum Askeri Havalimanı’nda yapılacak törenin ardından Aşkale İlçesi’nde kılınacak cenaze namazı sonrası Merdivenli Mahallesi’nde toprağa verileceği ifade edildi. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir