Erzurumlu şehit Atalay, yarın ebediyete uğurlanacak

Suriye El Bâb’da Rus savaş uçağının vurduğu binanın enkazından yaralı olarak çıkarılan ancak sonra tedavi gördüğü Gaziantep’te şehit düşen Erzurumlu Uzman Çavuş Sedat Atalay’ın (26) naaşı memleketine getirildi. Şehid Atalay, yarın Erzurum Aşkale ilçesi Merdiven Köyü’nde ikindi namazına müteakip defnedilecek.

Şehit Uzman Çavuş Sedat Atalay’ın Türk bayrağına sarılı naaşı, askeri uçakla Erzurum’daki askeri havalimanına getirildi. Bu sırada, acı ve gözyaşı birbirine karıştı.

Havalimanında düzenlenen törene şehidin yakınlarının yanı sıra Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu, AK Parti Erzurum Milletvekilleri Zehra Taşkesenlioğlu, İbrahim Aydemir, Mustafa Ilıcalı, Orhan Deligöz, İçişleri eski Bakanı Efkan Ala, 9. Kolordu ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Mehmet Özoğlu, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı, kaymakamlar, askeri erkan ve kurum amirleri katıldı.

Ayakta durmakta güçlük çeken Atalay ailesini Bakan Akdağ, Vali Azizoğlu ve milletvekilleri teselli etmeye çalıştı. Törende şehidin öz geçmişi okundu, dualar edildi. Şehit Sedat Atalay’ın babası Sinan Atalay ise “Vatan sağ olsun, milletimiz var olsun. Benim canımı yaktılar, Allah da onların canını yaksın.” dedi.

Sedat Atalay, Fadime ve Sinan Atalay çiftinin 4 çocuklarından biri. Bekar olan şehit uzman çavuş Sedat Atalay’ın Tunceli’de görevliyken bir süre önce El Bâb’a gittiği öğrenildi.

Erzurumlu Şehit Sedat Atalay - demlicay.net
Erzurumlu Şehit Sedat Atalay – demlicay.net

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir