Erzurum’dan Halep’e yardım eli

Erzurum Büyükşehir Belediyesi, Suriye’nin Halep şehrinde yaşayan Müslümanlar için yardım kampanyası başlattı. Kampanya kapsamında hazırlanan yardım tırı Erzurum’dan Halep’e uğurlandı. Tırın içerisinde temel yaşam malzemeleri bulunuyor.

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, şunları söyledi: “Erzurumlular olarak, Erzurum Büyükşehir Belediyesi olarak çam sakızı çoban armağanı biz de Halep’teki kardeşlerimizin yardımına koşuyoruz. Büyükşehir Belediyemiz, önce kendi belediyemiz bünyesinden başlamak üzere yardım konvoyları tertip ettik. İlk konvoyumuz şuanda yola çıkıyor. 250 yatak, 250 battaniye, 250 yorgan, 250 yastık ve diğer yaşam malzemeleri olmak üzere yardımlarımızı yola çıkartıyoruz. Arkasından gıda takviyesi, un, pirinç, bulgur, mercimek makarna peyderpey göndereceğiz. Yardımlarımız sürekli devam edecek.

Diyoruz ki; ‘Suriyeli kardeşlerimiz, Halep’te kuşatma altında olan kardeşlerimiz yalnız değilsiniz. Biz yanınızdayız!’ Her zaman muhtaç, mağdur, darda kalmış, zulüm altında, savaş alanında, sıkıntı içerisinde bulunan herkesin yardımına koşan aziz bir milletiz. Dün Balkanlarda bunu yapıyorduk, bugün de bu yardımları Halep’e yapıyoruz. İnşallah bu yardımları Halep’teki kardeşlerimize ulaştıracağız. Yanlarında olduğumuzu bir kez daha ifade ediyoruz ve acilen bu savaşın durdurulmasını talep ediyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir