Erzurum’dan Halep’e yardım; 13 TIR yola çıktı..

Erzurum Valiliği tarafından organize edilen “Halep’te İnsanlık ölmesin” kampanyası dahilinde toplanan yardımlar yola çıktı. Esnaf ile halkın bağışlarıyla toplanan yatak, battaniye, çeşitli gıda ve giyim malzemelerinden oluşan 13 TIR, İstasyon Meydanında düzenlenen törenin ardından AFAD Müdürlüğü koordinatörlüğünde dualarla Halep’e gönderildi.

Vali Seyfettin Azizoğlu, Erzurum ve Anadolu’nun tarihte çok zorluklar çektiğine ifade etti. “Zulüm görenlerin halinden ancak zulüm yaşayanlar anlarlar.” diyen Azizoğlu, şunları söyledi:

“Erzurum’da Halep’te yaşanan zulme, kayıtsız kalmadık. İnşallah umut ediyoruz ki bu zulümler son bulacak. Orada yaşayan kardeşlerimiz de tez zamanda huzura ve barışa kavuşacak. Bugün kardeşlerimizin bizden beklediği bu yardım TIR’larını tez zamanda oraya ulaştıracağız. Erzurum olarak Türkiye olarak kardeşlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz.”

Törene Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, İl Emniyet Müdürü Mehmet Aslan, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Mustafa Çelik, Erzurum İl Afet ve Acil Durum Müdürü Selahattin Karslı, İl Müftü Vekili Celal Büyük, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri de katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir