Erzurum’da vizyona giren filmler

Erzurum’da bu hafta vizyona yerli ve yabancı birbirinden dikkat çekici sinema filmleri, vizyona girdi. Vizyona giren filmler arasında çizgi film de var. Erzurum’daki sinema salonlarında vizyona giren filmlerin isimleri ise şu şekilde: Çakallarla Dans 4; Dağ 2; Görümce; Sen Benim Herşeyimsin; İkinci Şans; Şarkını Söyle; Hayati Tehlike ve Troller.

Vizyona giren filmlerden birkaçını sizler için değerlendirdik.

Dağ2:

Yönetmen: Alper Çağlar
Oyuncular: Çağlar Ertuğrul, Ufuk Bayraktar, Murat Serezli, Ahu Türkpençe, Atılgan Gümüş
Tür: Drama, Savaş
Yapım Yılı: 2016 (92 dk)
Vizyon Tarihi: 4 Kasım 2016 Cuma
Yapımcı Firma: Çağlararts – Insignia
Yapım Ülkesi: ABD
Orijinal Dil: İngilizce
Resmi Site: dag2film.com/
Dağıtıcı Firma: Mars Dağıtım

Filminin Özeti: Devam filmi olmakla birlikte izleyicilerine bağımsız bir hikâyeyi konu eden Dağ 2’de sınır ötesi gizli operasyonlara gönderilen yedi kişilik bir timin, “Fırtına Getiren”in öyküsü anlatılıyor. İki can dostu Oğuz ve Bekir’in ilk saha görevine gittikleri Irak’ta 7 bordobereli ölümle dans ediyor. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin destekleriyle, gerçek silahların yanı sıra ordunun helikopter ve uçaklarının da kullanıldığı Dağ 2, gerçek silah ve ordu ekipmanlarının kullanıldığı ilk ve tek Türk filmi oldu. Filmde ayrıca TSK’da görev yapan gerçek askerler de rol aldı.

Ayı Kardeşler: Büyülü Kış

Yönetmen: Ding Liang, Fuyuan Liu
Tür: Animasyon, Komedi
Yapım Yılı: 2015 (96 dk)
Vizyon Tarihi: 18 Kasım 2016 Cuma
Seslendirme: Jenny Ansell, Rick Jay Glen, Ethan Kiely, Siobhan Lumsden, Yutian Meng
Yapım Ülkesi: Çin
Orijinal Dil: Çince, İngilizce
Orijinal Adı: Boonie Bears: A Mystical Winter / Xiong Chumo Zhi

Filmin Özeti: Kahramanlarımızın yaşadığı Kristal Tepeler, şiddetli bir kar fırtınası sonucunda bembeyaz örtüler altında kalır. Fırtınadan sonra, Bramble’ın çocukluk anılarını canlandıran gizemli bir hayvan Kristal Tepeler’de dolaşmaya başlar. Çok geçmeden bu gizemli hayvanın peşine düşen ödül avcıları Kristal Tepeler’in altını üstüne getirir. Çocukluklarından beri birbiriyle mücadele eden Ayı Kardeşler ve Oduncu Vick’in önlerinde iki seçenek vardır. Hem bu çetin kışı atlatabilmek hem de kasabalarını tehdit edenlerden kurtulmak için işbirliği mi yapacaklar, yoksa aralarındaki kavgayı sürdürecekler midir?

Troller

Yönetmen: Mike Mitchell, Walt Dohrn
Tür: Animasyon, Macera, Komedi
Yapım Yılı: 2016 (92 dk)
Vizyon Tarihi: 4 Kasım 2016 Cuma
Senaryo: Jonathan Aibel, Glenn Berger
Seslendirme: Anna Kendrick, Zooey Deschanel, Christopher Mintz-Plasse, Justin Timberlake, Christine Baranski
Yapımcı Firma: DreamWorks Animation
Yapım Ülkesi: ABD

Filmin Özeti: Poppy kendisini, bildiği tek dünyadan çok uzaklara taşıyan bu macerada, güçlerini daima umutsuz olan Branch ile birleştirir. Arkadaşlarını, günahkâr Bergen’in pençelerinden ve onların lideri King Gristle’ın elinden kurtarmak için bu görevi tamamlamak zorundadırlar. Poppy’nin bu destansı macerası onun gücünü test edecek ve gerçek renklerini açığa çıkaracaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir