Erzurum’da kar kalınlığı 50 cm..

Erzurum’da dün başlayan kar yağışı, etkisini sürdürüyor. İki gündür aralıksız devam eden kar yağışı, kar kalınlığını şehir merkezinde 50 cm ulaştırdı. Etkili olan kar yağışı sebebiyle, trafikte de zaman zaman aksamalar yaşanıyor. Sürücülerin trafik kurallarına uymaları ve dikkatli olmaları istendi. Erzurum Konaklı’da kar kalınlığı 125 cm iken; Palandöken’de ise 130 cm ulaştı.

Öte yandan Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Doğu bölgelerde devam eden yağışların Bingöl, Muş, Bitlis, Ağrı, Şırnak ve Hakkari çevrelerinde yoğun kar yağışı; Mardin, Diyarbakır, Batman ve Siirt çevrelerinde kuvvetli yağmur, akşam saatlerinden sonra yer yer yoğun kar yağışı şeklinde olacağı tahmin edildiğini bildirdi.

Cumartesi akşam saatlerinden sonra etkisini kaybetmesi beklenen yoğun kar yağışlarının neden olabileceği ulaşımda aksamalar, buzlanma, çığ riski gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

Doğu Karadeniz ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğu kesimlerinde, mevcut kar örtüsü üzerine bugün, yarın ve hafta sonu yer yer yoğun olmak üzere kar yağışı beklendiğinden, dik ve eğimli yamaçlarda çığ düşme riskine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir