Erzurum Valisi Azizoğlu, ilçelerde güvenlik toplantısı yaptı

Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu, Hınıs, Karaçoban ve Karayazı ilçelerinde muhtarlarla bir araya gelerek güvenlik toplantıları gerçekleştirdi.

Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Güray Alpar, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Mustafa Çelik, İl Emniyet Müdürü Mehmet Aslan, İl Müftüsü Hasan Hüsnü Sula, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Osman Akar, İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Mahmut Uçar hazır bulundu. 16 Nisan’da gerçekleştirilecek halk oylamasında herhangi bir sıkıntı yaşanmaması için Azizoğlu, Hınıs, Karaçoban ve Karayazı ilçelerinde Kaymakam ve muhtarlarla bir araya geldi.

Yapılan toplantılarda muhtarlardan halk oylaması öncesinde ve sonrasında herhangi bir sıkıntı yaşamaları durumunda kendisiyle hızla iletişime geçmelerini isteyen Vali Azizoğlu, “16 Nisan’da yapılacak halk oylamasında vatandaşlarımızın tercihlerini hiç kimsenin veya hiçbir örgütün baskısı altında kalmadan sandığa yansıtması ve güvenlik anlamında da bir sıkıntı yaşanmaması için bu toplantıları gerçekleştiriyoruz.” dedi.

Toplantıların ardından ilçe esnaflarını ziyaret eden Vali Azizoğlu, vatandaşların Başkan Vekili olarak görevlendirilen Kaymakamların göreve başlamalarının ardından ilçelerinde önemli ölçüde değişikliğin yaşandığını ifade etmeleri üzerine “Bizim asli görevimiz vatandaşımıza hizmet etmektir. Arkadaşlarımız sağ olsun bu görev bilinciyle vatandaşımızın huzur ve refahı için dur durak bilmeden çalışıyorlar. Benim de daha önce ziyaret etme fırsatı bulduğum ilçelerinizde hakikaten gözle görülür bir değişiklik var. Sizlerin de bu farkındalığı görerek arkadaşlarımıza teşekkür etmeniz beni ayrıca mutlu etti.” şeklinde konuştu.

Yaptığı ziyaretler sırasında çocuklara yakın ilgi gösteren, onlarla sohbet ederek gönüllerini alan Vali Seyfettin Azizoğlu, çocuklara oyuncaklar vererek çikolata ikram etti. Çocukların da sevgisine sevgiyle karşılık vererek kendisine sarılmaları, Vali Azizoğlu’nu hayli mutlu etti. İlçe ziyaretleri, esnaf gezilerinin ardından sona erdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir