Erzurum Valiliği’nden yılbaşı tedbirleri

Erzurum Valiliği, yeni yıla huzur ve güven içerisinde girilmesini sağlamak üzere il mülki hudutları dâhilinde bir takım tertip ve tedbirler aldı. Vali Seyfettin Azizoğlu imzalı tedbirler şöyle:

İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğü, 31 Aralık 2016 Cumartesi günü sabahından itibaren sorumluluk bölgeleri itibariyle, huzur planlarını uygulamaya koyacaklar ve Emniyet-Asayiş tertip ve tedbirlerini, 02 Ocak 2017 Pazartesi sabahına kadar aksaksızca sürdüreceklerdir.

Havalimanı, oto gar, üniversite kampüsü, kayak merkezi ve terminallerde yaya ve motorlu devriyeler ile şehir içi ve Devlet karayolları üzerinde tertip edilecek trafik ekipleri veya timlerinin sayıları arttırılacak ve vatandaşlarımızın hizmetlerine hazır hale getirilecektir.

112 Acil Çağrı Merkezi, 122 AFAD Çağrı Merkezi, 155 Polis İmdat, 154 Alo Trafik, 156 Jandarma İmdat 179 İl Kriz merkezi, 153 Alo Zabıta, 110 Yangın ihbar, 185 Su ve kanalizasyon arıza, 186 Elektrik arıza, 187 Doğalgaz arıza ve 184 Sağlık danışma telefon hatlarında görev yapan personel sayısı takviye edilecek ve bu telefonlara yapılacak müracaat veya ihbarlar titizlikle ve derhal değerlendirilecektir.

Büyükşehir ve İlçe Belediye Başkanlıkları tarafından özellikle alışveriş ve eğlence yerleri ile diğer umuma açık mahallerin denetimleri, tefrik edilecek, ekipler marifetiyle etkin bir şekilde yapılacaktır.

İtfaiye, doğalgaz, su ve kanalizasyon arıza ekipleri hazır hale getirilecek ve nöbetçi memurlukları vatandaş müracaatlarına açık tutulacaktır.

Toplu taşıma araçlarının seferlerinde sürekliliğin sağlanması amacıyla gerekli tedbirler önceden planlanacaktır.

İl Afet ve Acil Durum Merkezi, Devlet Hastaneleri acil servisleri, Toplum Sağlık Merkezleri ve Nöbetçi Eczaneler ile haberleşme ve elektrik hizmetleri için gerekli ön hazırlıklar ilgili birimlerin üst yöneticileri tarafından önceden planlanacak ve acil müdahaleler için yeterli ekip ve teçhizatları hizmete hazır hale getirilecektir.

Erzurum ilinde yeni yılın huzur ve güvenlik içerisinde idrak edilmesine esas olmak üzere yukarıda belirlenen tertip ve tedbirlerin uygulanmasında herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesini ve uygulamanın bizzat takibini önemle rica ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir