Erzurum Müftüsü Hasan Hüsnü Sula’dan “Kutlu Doğum Haftası” ziyaretleri

Erzurum Müftüsü Hasan Hüsnü Sula, ‘Kutlu Doğum Haftası’ kapsamında Vali Seyfettin Azizoğlu’nu, Atatürk Üniversitesi Rektörü Ömer Çomaklı’yı ve Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’i makamlarında ziyaret etti.

Din Hizmetleri ve Din Eğitimi Şube Müdürü Zafer Büyük ile birlikte Vali Azizoğlu’nu ziyaret eden İl Müftüsü Hasan Hüsnü Sula, 17-24 Nisan tarihleri arasında kutlanan ‘Kutlu Doğum Haftası’na erişmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirtti. Müftü Sula, Daha sonra Vali Azizoğlu’na ‘Kutlu Doğum Haftası’nın sembolü olan kırmızı gül takdim etti.

Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, dünya insanlığının Hz. Muhammed ‘in güzel ahlakına bugün her zamankinden daha çok muhtaç olduğunu ifade etti.

Vali Azizoğlu, “Yüce Peygamberimiz, insanların iyi ile kötüyü ayırt edemez duruma geldiği bir dönemde, âlemlere rahmet olarak gönderilmiştir. Bugün, O’nun doğumunun sene-i devriyesinde, bu kutlu günde, karanlıklarımızın yeniden aydınlanmasını, İslam coğrafyasında ve tüm dünyada birlik, beraberlik, kardeşlik ve huzur ikliminin hakim olmasını diliyorum” dedi.

Atatürk Üniversitesi ziyaretinde, “Kutlu Doğum Haftası’nın sembolü olan Gül’ü Rektör Çomaklı’ya takdim eden Müftü Sula, bu yıl Kutlu Doğum Haftası’nın “Hz. Peygamber ve Güven Toplumu” temasıyla kutlanacağını belirterek, yapılacak etkinlikler hakkında Çomaklı’ya bilgi verdi.

Sevgili Peygamberimizin doğumunun yıldönümünü kutlayan Rektör Çomaklı ise, “Bu anlamlı haftanın Peygamberimizi daha iyi tanımamızı, milli birlik ve beraberliğimizi arttırmasını Yüce Allah’tan temenni ediyorum” dedi.

Erzurum Büyükşehir Belediyezi ziyaretinde Başkan Sekmen’e Kur’an-ı Kerim ve gül hediye eden Müftü Sula, haftanın ana temasının “Hazreti Peygamber ve Güven Toplumu” olduğunu bildirdi.

Başkan Sekmen de, “Bugün içinde yaşadığımız çağda, doğumunu kutladığımız Sevgili Peygamberimizin örnekliğine, önderliğine ve rehberliğine her zamankinden daha çok ihtiyacımız var. Peygamberi sevmek; ancak O’nun yolunda gitmekle ve O’nun sünnetini yaşamakla mümkün olacaktır. Müslümanların ürettiği yüksek kültür ve medeniyet, hep onun öğretileri üzerine inşa edilmiştir. Bütün insanlığa kucak açan Fahri Kâinat Efendimiz Hazreti Muhammed, doğruluk ve güzel ahlakın en iyi örneğini kendi hayatıyla göstermiş, insanlığa rehber ve önder olmuştur” dedi.

Erzurum İl Müftüsü Hasan Hüsnü Sula, ziyarette hafta içerisinde yapılan etkinliklerle ilgili bilgi verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir