Erzurum Dondu!

Erzurum’da yoğun kar yağışının ardından hava sıcaklığı eksilerde zirveye ulaştı. Gece eksi 30 dereceyi aşan hava sıcaklığı, gündüzde aynı istikrarını koruyor. Hayatı olumsuz yönde etkileyen soğuklar, vatandaşlara zor günler yaşatıyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, hava sıcaklıklarının ülke genelinde mevsim normallerinin altında seyretmeye devam edeceğini açıkladı. Doğu Anadolu’da hava parçalı ve az bulutlu, güneydoğu kesimlerinin çok bulutlu geçeceği, bu sabah saatlerinden itibaren Hakkari ve Şırnak çevrelerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Kuzey kesimlerinde kuvvetli olmak üzere bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte sabah ve gece saatlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor. Erzurum’da hava sıcaklığı parçalı ve az bulutlu eksi 14 derece olacak. Hakkari ve Van’da eksi 6, Elazığ’da ise eksi 4 derece olacak.

Havanın aşırı soğukluğu, Erzurum’da çekilen fotoğraflara da yansıyor. Nihat Kılıçoğulları’nın objektifinden yansıyan kareler, soğuğun gerçek yüzünü gözler önüne seriyor. İşte o fotoğraflardan birkaç tanesi:

 

Buz tutan çeşme - Fotoğraf - Nihat Kılıçoğulları - Demlicay.net
Buz tutan çeşme – Fotoğraf – Nihat Kılıçoğulları – Demlicay.net

 

Ayyıldız - Fotoğraf - Nihat Kılıçoğulları - Demlicay.net
Ayyıldız – Fotoğraf – Nihat Kılıçoğulları – Demlicay.net

 

Buz Çeşme - Fotoğraf - Nihat Kılıçoğulları - Demlicay.net
Buz Çeşme – Fotoğraf – Nihat Kılıçoğulları – Demlicay.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir