Erzurum Devlet Tiyatroları’nda biri çocuk 3 oyun

Erzurum Devlet Tiyatroları’nda ocak ve şubat aylarında 3 oyun sahnelenecek. Bu oyunlardan biri “Sihirli Sirk” adlı çocuk oyunu. 5 Şubat’ta sahnelenecek oyununu yazan Özge Arslan Okumuş ve H. Melih Karaman; Yöneten Özge Arslan Okumuş.

Diğer oyunlar ise “Ayı/Teklif” ile iki perdeden oluşan “Erkek Parkı”. Erzurum Devlet Tiyatroları’ndaki oyunlar şöyle:

  • 3-4 Şubat AYI / TEKLİF

Yazan: ANTON ÇEHOV
Yöneten: HAYATİ ÇİTAKLAR

Konu: Genç yaşta dul kalmış ve bir daha evlenmemeye yemin etmiş Bayan Popov’un evine davetsiz bir alacaklı gelir. Kadının kocasından kalan borcunu istemektedir. Ancak beklenmedik bir şekilde birbirlerinden etkilenmişlerdir. Diğer kısa oyundaysa birbirleriyle geçinemeyen Çubukof ve Lomof aileleri içinde bir kız isteme durumu yaşanır. Bu iki kısa komedide, Moskova Sanat Tiyatrosundaki Çehov Stanislavski ve Olga’nın provasına davetliyiz.

  • 26 Ocak ERKEK PARKI

Yazan : KRİSTOF MAGNUSSON
Çeviren : SİBEL ARSLAN YEŞİLAY
Yöneten : SAYDAM YENİAY

Konu: Eşlerinin alışveriş tutkusundan bunalan üç arkadaş, bir alışveriş merkezinin kazan dairesinde her cumartesi buluşarak kafa dağıtmaya çalışır. Çok geçmeden aralarına bir acil güvenlik elemanı da katılınca bulundukları yer tam bir erkek mahzenine dönüşür. Dört evli erkeğin eşlerini, eşlerinin alışveriş tutkuları ve onlardan nasıl sıkıldıklarını dillendirdikleri bu korunaklı mekanda bir süre sonra erkek dünyasının da ne menem bir şey olduğunu gözler önüne sermeyi başarırlar. Pizza, bira ve futbol tutkularının keyfini sürerlerken erkeksi hırsları yüzünden işler karışır. Bakalım bu dört mutsuz evli erkek, eşlerinden kaçıp sığındıkları mahzende aradıkları huzuru yakalayabilecekler mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir