Erzurum 2026 Kış Olimpiyatlarına talip

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu’nu makamında ziyaret etti. İl merkezi ve ilçelerde çalışmalar yapacaklarını ifade eden Akdağ, Erzurum’un kış sporları alt yapısının güçlü olduğunu belirterek “Erzurum bugüne kadarki tecrübesi ve mevcut altyapısıyla bir olimpiyatlara ev sahipliği yapabilecek bir şehirdir. Şehir olarak bunu yapabilecek durumdayız. Bu konuyu takip edeceğiz.” dedi.

Vali Seyfettin Azizoğlu ise Erzurum’un 2026 Kış Olimpiyatlarına talip olduğuna dikkat çekerek “Erzurum, Erzincan ve Sarıkamış olarak 2026 Kış Olimpiyatlarına talibiz. Bununla ilgili bir çalışma başlattık. Geçen hafta şehrimize gelen Başbakan Yardımcımız Numan Kurtulmuş da bu konunun Meclis’te takip edileceğini söyledi. İnşallah 2026 Kış Olimpiyatlarını Erzurum’a alma imkanımız olur.” değerlendirmesinde bulundu.

Erzurum’un Cazibe Merkezleri Programında yer aldığını da dile getiren Azizoğlu, “Program açısından 23 il içinde en çok ilgi duyulan il Erzurum oldu. Şu an itibariyle 130 başvurumuz var. Biz arsaların tahsisini yaptık. Altyapı hizmetlerinin yapılması için de çalışmalara başladık. Hazirana kadar ikinci kısmın altyapı hattının tamamlanmasını sağlayacağız.” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir