Emrullah Bayrak Kimdir?..

Emrullah Bayrak, 1978 yılında Erzurum’un Horasan ilçesinde dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini Horasan’da tamamladı. Lise eğitimini İstanbul Necip Fazıl Kısakürek Lisesi’nde gördü.

4 yıllık fakülte olan İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sosyal Antropoloji Bölümü’nde 2 yıl okuduktan sonra; sınava girerek Atatürk Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Tv ve Sinema Bölümü’nü kazandı ve 2003 yılında buradan mezun oldu. Bayrak, İletişim Fakültesi’nin ilk mezunlarındandır.

Erzurum’da yerel günlük olarak çıkan Ufuk 2000 Gazetesi’nde 3 yıl çalıştı. Bu gazetede Yazı İşleri Müdürlüğü, köşe yazarlığı, muhabirlik ile kültür sanat sayfası, mizah ve teknoloji sayfalarının editörlüğünü yürüttü.

Askerliğini Hatay/Serinyol’da tamamladı. Diyarbakır’da çeşitli basın yayın organlarında 3 yılı aşkın gazetecilik yapan Bayrak, Ankara’da 8 yıl Parlamento muhabirliği yaptı. Bayrak, halen serbest gazetecilik yapmaktadır.

Emrullah Bayrak’ın tüm yazıları için tıklayınız.

2000 yılında Aydın Doğan Vakfı tarafından düzenlenen ‘Genç İletişimciler Yarışması’nda belgesel dalında ‘Albayrak Gazetesi’nin gölgesinde Milli Mücadele’ adlı belgeselle Jüri teşvik ödülü aldı.
2001 yılında Doğu Anadolu Gazeteciler Cemiyeti (DAGC) tarafından düzenlenen ‘Yılın Başarılı Gazeteciler’ yarışmasında, yerel dalda yılın en iyi fotoğraf ödülünü aldı.
Yine 2002 yılında Doğu Anadolu Gazeteciler Cemiyeti (DAGC) tarafından düzenlenen ‘Yılın Başarılı Gazeteciler’ yarışmasında, yerel dalda yılın en iyi fotoğraf dalında mansiyon ödülünü aldı.
2003 yılında Aktif Yayınevinden ‘Bahçıvan ve Gül’ isimli bir kitabı yayımlandı.
2003 yılında ‘Çocuktum’ ilk kişisel fotoğraf sergisini açtı.
2004 yılında “Çocuktum 2” ikinci kişisel fotoğraf sergisini açtı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir