EMITT’e katılan Erzurum, ulusal ve uluslararası boyutta tanıtılıyor

Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT) 2017, İstanbul Beylikdüzü TÜYAP Fuar alanında başladı. EMITT’e katılan Erzurum, şehrin ulusal ve uluslararası boyutta tanıtımı için stant kurdu. Standının kapılarını yerli ve yabancı misafirlere açan Erzurum, yöresel ürünlerini ve kültürel özelliklerini tanıtıyor.

TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen fuarda, yörenin meşhur Oltu taşı, kadayıf dolması gibi yöresel ürünlerinin yanı sıra şehrin tarihi ve turistik değerleri de ziyaretçilere gösteriliyor. TÜYAP Fuarında gerçekleştirilen etkinlik, 29 Ocak’a kadar ziyaret edilebilecek.

Dünyanın en büyük beş turizm fuarı arasında yer alan ve bu yıl 21’incisi gerçekleştirilen fuara; Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu ve eşi Nilgün Azizoğlu, AK Parti Erzurum Milletvekili Mustafa Ilıcalı, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Aziziye Belediye Başkanı Muhammet Cevdet Orhan, ilçe belediye başkanları ve kurum müdürleri katıldı.

Atlama kuleleri ile Çifte Minareli Medrese maketlerinin yeraldığı standı ziyaret eden tüm konuklara teşekkür eden Vali Azizoğlu, fuarda ziyaretçilere Erzurum’u her alanda tanıttıklarını ifade etti. Erzurum’un yöresel ürünleri ve turizm çeşitliliği açısından Türkiye’nin önde gelen şehirlerinden olduğuna dikkat çeken Azizoğlu, şunları söyledi:

“Düzenlenen fuar uluslararası bir fuar olduğu için dünyanın her köşesinden gelen misafirlerimiz var. Bu sayede dadaşlar diyarı Erzurum’un Sosyal ve Kültürel Hayatı, yöresel ürünleri, el sanatları, yöresel mutfağı, Oltu Taşı, Palandöken ve Konaklı kayak merkezlerini ulusal ve uluslararası alanda herkese daha iyi tanıtma fırsatı buluyoruz. Standımızı da bu şekilde düzenleyerek yöresel ve kültürel değerlerimizi,turizm çeşitliliğimizi ve kış sporları tesislerimizi göstermeye çalıştık. Güzel bir iş çıkardık diye düşünüyorum. Standın yoğunluğu ve ziyaretçilerden gelen tepkilerde güzel bir iş çıkardığımızı gösteriyor. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir