Eksi 25 derecede nöbet tutan polislere tatlı ikramı

Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu, hava sıcaklığının eksi 25 dereceye düştüğü şehirde, kontrol noktasındaki görevli polislere tatlı ikram etti.

Erzurum – Tortum karayolu üzerinde bulunan polis kontrol noktasını akşam saatlerinde ziyaret eden Vali Azizoğlu, görevli polislere kendi eliyle baklava ikram etti. Polislerle burada bir süre sohbet ederek sorunlarını da dinleyen Azizoğlu, havanın soğuk olduğunu, hasta olmamaları için sıkı giyinmelerini istedi.

İl Emniyet Müdürü Mehmet Aslan’ın da hazır bulunduğu ziyarette değerlendirmelerde bulunan Azizoğlu, güvenlik güçlerinin her türlü zorluğa rağmen görevlerinin başında olduğuna dikkat çekti. Vatandaş ve polisin dayanışmasının bölgenin huzur ve güveninin teminatı olduğunun altını çizen Azizoğlu, şunları söyledi:

“Polisimiz hava sıcaklığının sıfırın altında 25 dereceye düştüğü kentte görevini yapıyor, nöbetini tutuyor. Bunu kentte yaşayan vatandaşlarımızın güvenliğini sağlamak için, onlara bir zarar gelmesin diye yapıyor. Eşkıyanın ne zaman ne yapacağı belli olmaz. O zaman biz de eşkıyaya karşı görevimizi yapmalıyız ve uyanık olmalıyız. Allah’a çok şükür ki Erzurum’da bugüne kadar güvenlikle alakalı kayda değer herhangi bir olay olmadı. Bu manada Erzurum halkına da teşekkür ediyorum. Millet ve memleket sevgileri var. Devlete ve güvenlik kuvvetlerine gösterdikleri ilgi alakadan dolayı teşekkür ediyorum.”

Polis ekiplerinden görevlerini eksiksiz yapmalarını isteyen Azizoğlu, “Çünkü eşkıya bir eksikliği gördüğü anda fırsat kolluyor. Önümüzde Avrupa Olimpik Kış Festivali (EYOF) var. EYOF’ta hem güvenlik açısından hem de gelen misafirlerin ağırlanması konusunda bütün tedbirlerimizi aldık ve şu anda 11 Şubat’ta yapılacak bu festivale her şeyiyle hazırız.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir