Eksi 25 derecede kamp..

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın “Gençlik Akademileri” projesi kapsamında düzenlenen kış kampı için 30 öğrenci, Erzurum’a geldi. Şehir merkezine 45 kilometre uzaktaki Kandilli Kayak Merkezi’nde bir araya gelen öğrenciler, gitar eşliğinde türkü söylüyor, kardan adam, iglo yapıp kitap okuyarak zaman geçiriyor.

Üç günlük kampa katılan öğrenciler, eksi 25 derecede kardan adam, Eskimoların “iglo” adı verilen evini ve kardan tank yaptı. Ateş etrafında gitar eşliğinde türkü söyleyip şiirler okuyan öğrenciler, yanan ateş üzerinden atlayarak eğlendi. Vali Seyfettin Azizoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Ercan Yıldız, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil de bir süre öğrencilere eşlik etti. Etkinlikte Yıldız, Nurullah Genç’in “Yağmur” adlı şiirini okudu, Taşkesenligil ise ateş üzerinden atladı.

Okullarda başarılı ve gönüllü olanların gençlik kampına getirildiğini dile getiren Vali Azizoğlu, şunları söyledi: “Bu gençlerimizin arasında ortaokul, lise ve üniversite öğrencileri var. Hem Erzurum hem de kent dışından gelen öğrencilerimiz burada. 3 gün stres atacak, karda eğlenecek, kitap okuyacak, hasbihal edecekler ve sosyal faaliyetlerde bulunacaklar.

Öğrenciler tatile girdi. 3 günlük de olsa böyle güzel bir mekan da bir araya gelip zaman geçirmiş olmaları, arkadaşlarıyla olmak istemeleri gerçekten takdire şayan. Çocuklarımız böylece kendilerini ikinci yarıya daha iyi hazırlayarak motive ediyorlar. Aynı zamanda Erzurum’un tarihi ve kültürel zenginliklerini de burada görmüş ve öğrenmiş olacaklar. Ayrıca eğlenmiş, tatil yapmış olacaklar. Biz de onlarla eğlenmiş olduk. Arkadaşlarımızla ateş yaktık, ateşin yanında türkü söyledik, şiirler okuduk.”

Kış aylarında binlerce kayakseverin Erzurum’a tatil yapmak için geldiğini hatırlatan Azizoğlu, “Kış sporları açısından bölge coğrafyası için önemli bir merkez konumuna sahip olan Erzurum, yapılan tesisler sayesinde tam bir cazibe merkezi haline geldi. Erzurum’un böyle güzel tesislere sahip olması sebebiyle kış aylarında binlerce kayaksever, keyifli bir kış tatili geçirmek için ilimizi tercih ediyor. Biz de bu sayede artık Erzurum’da kış mevsiminin zorluklarını değil güzelliklerini yaşıyoruz. Şubat ayında Erzurum’da düzenlenecek Avrupa Gençlik Olimpiyatları’na da tüm hemşerilerimizi ve kış sporları severleri bu güzellikleri birlikte yaşamaya davet ediyoruz.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir