“Duam; ‘Ya Rabbi 20-30 tane fabrikanın kurdelesini kesmeyi nasip eyle”

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Şehirlerarası Otobüs Terminali esnafıyla bir araya geldi. Erzurum’un Türkiye’nin önemli bir ili olduğuna dikkat çeken Sekmen, çok yakın gelecekte ekonomik olarak da Türkiye Cumhuriyeti’nin en önemli vilayetlerinden biri olacağını vurguladı.

“Erzurum bir yatırım merkezidir.” diyen Sekmen, şunları söyledi: “‘Başkanım ben şöyle bir yatırım yapmayı düşünüyorum’ diyen varsa benim yanıma gelsin. Alıp Ankara’ya götürürüm, burada işlerini takip ettiririm. Biz yeni kaynakları devreye sokuyoruz. Şuanda iki tane silah fabrikası geldi, müracaatlarını yaptı, takip ediyoruz. 3-4 tane ilaç fabrikası geldi, kenti inceliyorlar. Burada cam, seramik, konfeksiyon, mobilya, maden fabrikaları kurulacak. Bunların tamamını geliştireceğiz. Erzurum farklı bir il olacak.

Erzurum’da sanayi olursa hepimizin çocukları buralarda iş bulur. İş olmazsa buralarda ne benim çocuğum durur ne de sizin çocuğunuz durur. Bu dediğim yatırımlar olduğu zaman, buradan göç durduğu gibi gidenler de dönüp geri gelecek. Allah’ın izniyle bu ovaları yeniden işlevsel hale getireceğiz. Benim hep duam şu; ‘Ya Rabbi bana 20-30 tane fabrikanın kurdelesini kesmeyi nasip eyle!’ Duam budur. İnşallah hepimize, Rabbim bu günleri gösterir. Bu şehri farklı bir boyuta taşıyacağız.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir