DAP Başkanı Demir’den ETSO’ya ziyaret

Doğu Anadolu Projesi (DAP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Adnan Demir, Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Meclis Başkanı Saim Özakalın’ı makamında ziyaret etti.

Erzurum ve bölgenin ekonomisi ve kalkınmasıyla ilgili görüşlerini dile getiren DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Adnan Demir, şehrin gelişip kalkınması ve ekonomik anlamda sıkıntılarını aşması için çaba gösteren ETSO’yla işbirliğini daha üst seviyelere çıkarmaya hazır olduklarını vurguladı.

Bölgeler arası gelişmişlik farkının en az seviyeye indirilmesi için ilgili kurumların dayanışması ve paylaşımda bulunmasının önemine değinen Demir, DAP İdaresi olarak her zaman kurumsal dayanışma ve işbirliğinden yana olduklarını belirtti.

Cazibe Merkezleri Programı’nın bölgenin kalkınması için çok iyi bir fırsat olduğunu anlatan Demir, Erzurum’un bu fırsatı en üst düzeyde değerlendirmesi için ETSO ile birlikte çalışmaya hazır olduklarını kaydetti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren ETSO Meclis Başkanı Saim Özakalın ise Erzurum’un menfaatleri için bütün kurum ve kuruluşlarla işbirliği içinde olduklarını söyledi.

DAP İdaresi’nin de şehrin ve bölgenin kalkınması noktasında çok önemli bir misyon yüklendiğini anlatan Özakalın, güç birliğinin ve ortak aklın her zaman şehrin dinamiklerini daha hızlı harekete geçireceğini, sorunlarına daha objektif çözümler üreteceğini ifade etti. Özakalın, Cazibe Merkezleri Programı ile yatırımcıların tercihleri arasında ilk sıralarda yer alan Erzurum’un başta sanayileşme olmak üzere birçok alanda kabuğunu kıracağını umut ettiklerinin altını çizdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir