Dadaşkent ve Ilıca’da İftar vakti..

Aziziye Belediyesi’nin geleneksel hale getirdiği ve “Gönül Sofrası” ismini verdiği sokak iftarlarının bu yıl dördüncüsü düzenleniyor. İlki Dadaşkent’te yapılan sokak iftarı programının ikincisi de 14 Haziran Çarşamba günü Ilıca’da düzenlendi.

Dadaşkent iftar programında Aziziye Kaymakamı Tuncay Topsakaloğlu, ramazan ayının güzel ikliminde bir arada bulunmaktan duyduğu memnuniyeti ifade ederek, “Bugün bizim için çok kıymetli ve değerli bir gün. Ramazan sofralarında bu bereketi yaşatan belediye başkanımıza, çalışanlarına ve emek veren herkese çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Dadaşkent iftar programına İftar programına Aziziye Kaymakamı Tuncay Topsakaloğlu, Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, Büyükşehir Belediye Başkanvekili Eyüp Tavlaşoğlu, Genel Sekreter Yardımcısı Zafer Aynalı, İlçe Garnizon Komutanı Yarbay Özgür Derköken, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Selahattin Zobalı, İlçe emniyet Müdürü Mustafa Doğrucan, AK Parti Aziziye İlçe Başkanı Gürbüz Keleş, MHP Aziziye İlçe Başkanı Murat Karadaş, kurum amirleri, belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Ilıca iftar programında AK Parti İl Başkanı Mehmet Emin Öz, Erzurum’daki Suriye gerçeğine vurgu yaptı. İftar programına gelirken yol boyunca çok sayıda Suriyeli dilenci ile karşılaştığını ifade eden Öz, “Bu insanlar sıkıntılı ve perişan bir haldeler. Onlara bakarken şöyle düşünmemiz lazım. Filistin’de insanlar ölürken, Suriye’de insanlar ölürken biz sadece üzüldük. Bunlar niye yurtlarını terk ettiler ve buralara kadar geldiler. Bu büyük bir projenin uygulanmasından kaynaklanan bir sonuç. İsrail, Tevrat’ta onlara vaad edilmiş toprakları genişletmek istiyor, çeşitli yönlerden Arap ülkelerini dağıtmaya çalışıyor. Arap baharı, Arap demokrasisi diye. Bunun neticesinde de o insanlar vatanlarını terk edip buralara kadar geliyorlar. Biz şu bilinçte olmalıyız. Filistin’de bir çocuk ölüyorsa, Filistin’de bir insan direniyorsa aslında bizim içi savaşıyorlar. Niye, çünkü bizim topraklarımız da o vaad edilmiş topraklar içerisinde, arzı mevudun içerisinde.” dedi.

İlçe halkının yoğun ilgi gösterdiği iftar programında Başkan Orhan, vatandaşlarla yakından ilgilenerek gönül sofrasında buluştukları için teşekkür etti.

Yoğun katılımın gerçekleştiği programda iftar öncesi ve sonrası seslendirilen ilahi ve naat dinletisi gerçekleştirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir