Cumhurbaşkanı Erdoğan: Olimpiyatların Erzurum’da yapılması için hazırlık yapıyoruz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstasyon Meydanında Erzurumlular ile buluştu. Şehir merkezine girişte bir grup atlı, Erzurum Teknik Üniversite Kavşağı’nda Erdoğan’a sevgi gösterisinde bulundu. Erdoğan, yaklaşık 2 Milyar 350 milyon Lira olan 212 kamu yatırımının açılışını gerçekleştirdi.

30 büyükşehirde şehir hastaneleri kuracaklarını dile getiren Erdoğan, “Geçen Başbakan ve Recep Bey ile konuştuk kanserle ilgili ilaçlarda sıkıntı vardı, bedelini kanserli hastanın ödemesi gibi. İnşallah şimdi hazırlıklar ona göre yapıldı, yapılıyor. Bu tür hastalarımızın tedavisini, masfarını devlet olarak üstleneceğiz. Ben senin vatandaşınım bana bakacaksın. Genel sağlık sigortasını kim çıkardı, biz çıkardık. Her doğan sigortalı doğuyor. Milletin hak ve özgürlükleri üzerindeki baskıları kaldıracağız dedik, kaldırdık. İnancı, kökeni yüzünden ayrımcılık var mı?” dedi.

Üniversite kış oyunlarının yapıldığı Erzurum’a olimpiyatların da yakışacağını ifade eden Erdoğan, “Şimdi ilk etabını yaptık, olimpiyat olunca ufak tefek bazı düzenlemelerle, her şey zaten hazır, ona da gireceğiz. Şöyle Erzincan ve Kars’ı da yanımıza alarak bu organizasyona aday olsak fena mı olur? 2026 için böyle bir hazırlık yapıyoruz.” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir