“Çarpık kentleşmeye sebep olan alanları temizleyeceğiz”

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Mumcu Caddesi’ndeki kentsel dönüşüm alanlarını inceledi. Bölgedeki çarpık yapılaşmaya dikkat çeken Sekmen, gerçekleşecek olan yeni çalışmalarla bölgenin daha modern bir hale geleceğini ifade etti.

Erzurum’un en büyük sorunlarından birinin de çarpık kentleşme olduğuna dikkat çeken Sekmen, şunları söyledi: “3 yıldır ortaya koyduğumuz projelerle kentsel dönüşümde Erzurum modelini oluşturduk. İlimizde 20’ye aşkın noktada bulunan kentsel dönüşüm projeleri başarıyla sürdürülüyor. Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ifade ettiği yatay mimari ve yapılaşmayı bir manifesto olarak görüp projelerimizi bu eksende hazırlıyoruz. Bunun yanında şehrimizin merkezi alanlarında da çalışmalar başlatıldı. Projeler hazır. Yıkımlarını gerçekleştireceğiz. En yakın zamanda da çarpık kentleşmeye neden olan diğer alanları temizleyerek bu görüntülerden vatandaşlarımızı kurtaracağız.”

Öte yandan Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, muhtarlarla görüşmeye devam ediyor. Tortumlu muhtarlarla bir araya gelen Sekmen, yaklaşık 3 saat süren toplantı sonrası yaptığı açıklamada yerleşim yerinin sorunlarını masaya yatırdıklarını ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir