“Bir Ömür Bir Fidan Projesi” ile 6 bin 396 aileye ulaşıldı

Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nin en önemli sosyal sorumluluk projelerinden biri olan “Bir Ömür Bir Fidan Projesi” kapsamında 6 bin 396 aileye ulaşıldı.

Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı’nın Beyaz Masa birimi tarafından yürütülen projede, saha ekipleri 6 ayda 6 bin 396 aileye ulaştı. 2017’nin hedefi ise 15 bin aileye ulaşmak.

İl genelinde yapılan çalışmada, vatandaşlar gerek interaktif ortamda gerekse de kuruma bizatihi gelerek memnuniyetlerini şifaen ifade ediyor. Dünyaya gözlerini açan her bir bebek için toprağa bir fidan dikilip, ebeveynlerin bebeğini daha sağlıklı bir şekilde yetiştirmesi için anne bebek setinin hediye edildiği projede, memnuniyet oranı yüzde 95’e ulaştı.

“Çocuklarımız tıpkı bir fidan gibi büyüyecek.” diyen Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’in bizzat ilgilendiği projede, 2017’nin hedefi 15 bin aileye ulaşmak. Anneler, kendilerine hediye edilen sette yer alan aydınlatıcı nitelikteki kitaplarla bebek bakımı hakkında bilgilendiriliyor.

Bu arada proje kapsamında annelere, Abdurrahman Gazi Türbesi mevkiinde bulunan “Bir Ömür Bir Fidan Hatıra Ormanı”na çocuklarının adlarını taşıyan fidanların sertifikaları da hediye ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir