Beş yüz çocuğa, karne hediyesi kayak eğitimi

Yakutiye Belediyesi’nin kurduğu kayak kulübünde, sömestri tatilinde 12 kayak öğretmeninin verdiği ders sonucu 500 çocuk, karne hediyesi olarak temel kayak eğitimi aldı. Eğitim programının tamamlanması sebebiyle Palandöken Dağı’nda tören düzenlendi. Ailelerin de katıldığı kapanış programında, cağ kebap ve kadayıf dolması ikram edildi.

Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, 7 yılda 3 bin 500 çocuğun kayak eğitimi aldığını ifade etti. İlk ve orta okullardan seçilen öğrencilerin kayak eğitimine katıldığını dile getiren Korkut, öğrencilerin kıyafet, malzeme, ulaşım giderlerinin belediye tarafından karşılandığına dikkat çekti.

Erzurum’da kayak yapmasını bilmeyen çocuk bırakmayacaklarını vurgulayan Korkut, şunları söyledi: “Sadece kayağa değil sporun tüm dallarına ilgi gösteriyoruz. Yakutiye olarak hep ilkleri yapan bir belediye olduk. Bu bir rekordur. Amacımız geleceğimiz olan çocukları spora teşvik etmek ve kış sporları merkezi haline gelen Erzurum’da kayak yapmasını bilmeyen çocuk bırakmamak. Yedincisini yaptığımız törenle kulübümüze toplam 500 öğrenci daha katarak sayımızı 3 bin 500’e çıkardık. Kapanışını yaptığımız bir yarıyıl tatilini daha geride bıraktık. Geleneksel hale getirdiğimiz bu etkinliğimizin 8’incisinde 500 çocuğumuza kayağı öğreteceğiz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir