Başkan Mehmet Sekmen, İstanbul’daki terör saldırısını kınadı

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, İstanbul’da 38 kişinin şehit olduğu, 155 kişinin de yaralandığı hain terör saldırısını kınadı.

“Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin milli birlik ve beraberliğine, istikrarlı büyümesine, ileri demokrasiye, huzur ve barışına gölge düşürmek isteyen ve dirliğimize nifak sokma girişiminde bulunanların yapmış olduğu terör eylemini lanetliyorum.” diyen Başkan Sekmen, devletin tek vatan, tek millet, tek bayrak ve tek devlet şiarıyla iç ve dış güvenlik harekâtında terörün kökünü kazımak için terörle mücadeleye büyük bir azim ve kararlılıkla devam ettiğini söyledi.

Terör örgütlerinin saldırılar düzenleyerek ülkede kaos ortamı oluşturmak için kahpeliklerine devam ettiğine dikkat çeken Sekmen, şöyle devam etti: “Terörün istediği şey milli birliğimizi bozmak, Yeni Türkiye’nin yükselişini engellemek ve kaos çıkarmaktır. Şu çok iyi bilinmelidir ki milli birlik ve beraberliğimizi kimse bozamaz. Dosta güven ve düşmana kurşun olan Türk Silahlı Kuvvetlerimiz ve emniyet teşkilatımız; hainleri, vatansızları ve anne karnındaki bebeklere dahi kurşun sıkan canileri etkisiz hale getirerek, devletimizin çelikten örülü yumruğu ile hainlerin başını ezmektedir. Bu vesileyle aziz milletimiz, vatanımız, birliğimiz, dirliğimiz, beraberliğimiz, Ay Yıldızlı Bayrağımız ve Ezanı Muhammediyemiz uğruna şahadet şerbetini içerek şehitlik makamına ulaşan kahramanlarımıza Yüce Allah’tan rahmet, kederli ailelerine başsağlığı ve yaralı vatandaşlarımız ile gazilerimize de acil şifalar diliyorum. Aziz milletimizin başı sağolsun.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir