Bahar temizliği başladı

Erzurum Büyükşehir Belediyesi, şehir genelinde bahar temizliğine başladı. Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı Temizlik İşleri Şube Müdürlüğü ekipleri, şehrin dört bir yanında hummalı bir çalışma yürütüyor.

Çevre Temizlik Timleri, bünyesindeki makine teçhizatıyla birlikte sorumluluk alanında bulunan 247 caddede çalışma yaptı. Ekipler ayrıca çevre yolları olan E-80 Karayolu, Dadaşkent Yolu, Çat Yolu, Abdurrahman Gazi Türbe Yolu, Tortum Yolu, Eski ve Yeni Havaalanı yolları, Sebze ve Meyve Hali, Nakliyeciler ve Hurdacılar Sitesi, Canlı Hayvan Pazarı, Mahallebaşı Semt Garajı ve Şükrüpaşa Semt Garajı’nda da bahar temizliği gerçekleştirdi.

Bahse konu bölgelerde caddeleri de temizleyen Büyükşehir’in ekipleri, kendi sorumluluğundaki ana arter ve sokakları da baştan aşağı yıkadı. Çevre Timleri ayrıca, baharın gelmesiyle birlikte yol güzergâhındaki orta refüjlerin de bakımını gerçekleştirdi. Yetkililer, İl genelinde yürütülen çevre temizliğiyle ilgili şunları söyledi:

“Ekiplerimiz temizlik çalışmasına 7/24 devam ediyor. İlimizde yürütülen bu çalışmada vatandaşlarımızın da desteğiyle kentimizi ter temiz bir hale getiriyoruz. ‘Gelin çevre ve bahar temizliğini hep birlikte yapalım’ diyerek kentimizi kirleten, çevresel kirliliğe neden olan etmenlere de izin vermeyelim. Çevre ve doğa bilincimizi daha duyarlı bir hale getirerek yarınlarımıza daha temiz bir şehir bırakalım.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir