Aziziye Belediyesi’nden muhtarlara bilgisayar

Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, ilçeye bağlı 72 mahallenin muhtarına bilgisayar hediye etti. İlçeye yapılan hizmetlerde her zaman muhtarlarla istişare ettiklerini dile getiren Orhan, muhtara teşekkür etti.

“Bizler ak belediyecilik anlayışıyla hizmet ederken sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde çalışma ve faaliyetlerimizi yapıyoruz.” diyen Orhan, şunları söyledi: “Özellikle ilçemizde hangi noktaya ulaşırsak ulaşalım, muhtarlarımızla birlikte, istişare halinde, mahallelerimizin problemlerini çözüyor, ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Üç yıllık görev süremiz boyunca mahallelerimizde her ne olursa olsun, bizimle paylaştılar, bizimle istişare halinde hareket ettiler ve hizmetlerin halkımıza yansıması açısından yapmış olduğumuz faaliyetlerde bizim en büyük destekçimiz oldular.

Biz Dadaşkent’te, Ilıca’da ve 69 adet mahalle statüsündeki köyümüzde hizmetlerimizi sürdürürken, her zaman muhtarlarımızın taleplerini, halkımızdan gelen talep olarak değerlendirdik. Yapmış olduğumuz çalışmalarda vatandaşlarımızın bizlere göstermiş olduğu ilgi ve alakayı, hizmetlere olan olumlu tepkilerini de muhtarlarımızın bu anlamda ne kadar güzel ve doğru çalıştığını, bizlerle paylaşmış oldukları sıkıntıları ve sorunların ne kadar doğru olduğunu gözlemledik. Merkezde mahalle muhtarlarımıza yönelik yapmış olduğumuz çalışmaların neredeyse tamamını bitirdik. Mahallelerimizde köy konakları, taziye evleri ve muhtar konaklarıyla ilgili yapılmış olan çalışmalar var. Henüz daha tamamlanmamış olan mahallelerimiz de var. Bizim hedefimiz bu iki yıllık süreç içerisinde faaliyetleri tamamlamak.

Hepimiz bilgi toplumunda yaşıyoruz ve artık teknoloji her alanda hayatımızın her safhasına büyük kolaylık sağlıyor. Özellikle hükümetimizin yapmış olduğu çalışmalar neticesinde, biliyorsunuz e-devletin de faaliyete girmesiyle birlikte, muhtarlarımız mahallelerinde yaşayan vatandaşlarımıza bir takım hizmetleri, bir takım belgeleri yine kendilerine verilmiş olan sistem üzerinden sunmaktadırlar. Dolayısıyla muhtarlar derneğimizin bize iletmiş olduğu bu talebi, bizler de bütün muhtarlarımızla istişare ederek, vatandaşımıza daha etkin ve daha faal sunulması açısından her bir muhtarlığımıza çağın gereksinimlerine ve son model teknolojiye uygun bir şekilde bilgisayarlarımızı aldık, hediye ettik. Bütün muhtarlarımıza vermiş oldukları hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum.

Aziziye Muhtarlar Derneği Başkanı Fariz Yavulu ise muhtarlar adına bilgisayar taleplerini Başkan Orhan’a ilettiklerini belirterek bu kadar kısa sürede taleplerinin karşılanmasından dolayı mutlu olduklarını ifade etti. Muhtarlar, Başkan Orhan’a bilgisayar için teşekkür etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir