Aziziye Belediyesi’nden karla mücadele için 24 saat mesai

Aziziye Belediyesi, etkili olan kar yağışının ardından cadde ve sokaklarda hummalı bir çalışma başlattı. Belediye ekipleri, yolların açılmasının ardından kaldırım temizleme ve kar kaldırma çalışması yapıyor.

Dadaşkent ve Ilıca’nın yanı sıra 69 mahalle statüsünde köyü bulunan belediye, kar yağışının ardından tüm ekip ve ekipmanlarıyla adeta teyakkuza geçiyor. Greyder, kepçe, küreme-tuzlama aparatlı kamyonlar, kar püskürtme makineleri ve 50 kişilik ekiple karla mücadele seferberliği sürüyor.

Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, ilçenin 1702 kilometrekare alana sahip olduğunu belirterek böylesine büyük bir coğrafyada karla mücadelenin zor bir iş olmasının yanında büyük külfet doğurduğuna dikkat çekti. Bu zorluklara rağmen gerek ilçe merkezlerinde ve gerekse köy yollarında vatandaşların sorun yaşamaması için var güçleriyle çalıştıklarını vurgulayan Orhan, şunları söyledi:

“Karın etkili olduğu andan itibaren yolları açık tutmak için ekiplerimiz 24 saat mesai yaptı. Karla mücadele çalışmalarımız yolların açılmasının ardından kaldırım temizleme ve kar kaldırma çalışmasıyla devam ediyor. İlçemiz genelinde yaptığımız çalışmayla hemşehrilerimizin ayağının buza ve kara gelmemesi için mücadelemiz sürüyor. Halkımızın gösterdiği sabır ve ekiplerimizin ortaya koyduğu kararlılıkla kar, ilçemiz için ciddi sorun olmuyor.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir