Aziziye Belediyesi, Digor Belediyesi’nin sorunlarını kardeşlik köprüsü ile çözecek

Erzurum Aziziye Belediyesi ile Kars’ın Digor İlçe Belediyesi arasında kardeşlik köprüsü kuruluyor. Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, Başkan Yardımcısı Halil Özcan, meclis üyeleri Hüseyin Bekmez ve Mehmet Akarsu ile birlikte Digor’a gitti.

Digor Belediyesi’ne kayyum olarak atanan Kaymakam Mustafa Güngör’ü ziyaret eden Başkan Orhan, ilçenin sosyal ve kültürel yapısı, coğrafi özellikleri ile potansiyelleri hakkında bilgi aldı. Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, yaklaşık 24 bin nüfusa sahip ilçenin hizmet bakımından oldukça geri kaldığını ifade etti.

İki saat sabah ve iki saat öğleden sonra olmak üzere günde toplam 4 saat su verilebildiğini dile getiren Orha, ilk etapta su sorununun çözümü için bir çalışma yapacaklarını vurguladı. İlçeye, Aziziye’de yaptıkları model park projelerinden birisini uygulayacaklarını anlatan Orhan, şunları söyledi:

“İlçe nüfusunun 4 bine yakın kısmı merkezde yaşarken, diğer kısım kırsalda, yani köylerde yaşıyor. İlk etapta merkezde yaşayan kardeşlerimize hizmet için ilçemizde uyguladığımız ışıklandırmalı ve tam donanımlı parklardan bir tane de Digor’a yapacağız. İçerisinde yürüyüş yolları, çocuk oyun parkı, kamelyaları ve spor aletleri olan, ışıklı, tam donanımlı bir parkı hizmete sunacağız. Kardeşlik köprüsü projesiyle, ilçe kaymakamı ve aynı zamanda kayyum belediye başkanı olan Mustafa Güngör ile de her zaman iletişim halinde olacak, ilçenin acil sorunlarının çözümü için de, imkanlarımız ölçüsünde katkı sunacağız.”

İlçe Kaymakamı Mustafa Güngör ise Başkan Orhan ve beraberindekilere ziyaretleri için teşekkür etti. Kardeşlik köprüsünün kurulmasıyla ilçenin kalkınma yolunda ciddi adımlar atacağına inandığını belirten Güngör’e Orhan, Oltu Taşı tesbih ve yöresel ehramdan yapılan hediyelik eşyaları takdim etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir