Aziziye Belediye Başkanı Orhan’dan anlamlı jest

Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, Dünya Otizm Farkındalık Ayı sebebiyle ilçedeki bir öğrenci velisinin öncülük ettiği etkinliğe katıldı; çocuklara hediye dağıttı. Programa öncülük eden Ayten Dağ’ın çocuğu İbrahim Efekan Dağ ile birlikte pasta kesen Başkan Orhan, tüm ailelere sağlık, mutluluk ve huzur diledi.

İlçede bulunan Zübeyde Hanım İlkokulu öğrenci velilerinden Ayten Dağ tarafından okul idaresiyle birlikte organize edilen Otizm Farkındalık Ayı Programına AK Parti Aziziye İlçe Başkanı Gürbüz Keleş ile birlikte katılan Başkan Orhan, buradaki çocuklarla sohbet ederek çeşitli hediyeler dağıttı.

Öğrenciler tarafından ‘Otizm Hastalık Değil, Farklılıktır’ dövizleriyle karşılanan Orhan, çocuklarla yakından ilgilendi. Nisan ayının Birleşmiş Milletler tarafından Otizm Farkındalık Ayı, 2 Nisan gününün de Otizm Farkındalık Günü olarak deklare edildiğini dile getiren Orhan, kurum olarak ilçede yaşayan her bireyin olduğu gibi otizmli çocukların da her zaman yanında olduklarını vurguladı.

Otizmin eksiklik değil, farklılık olduğunu ifade eden Orhan, şunları söyledi: “Toplumun ayrılmaz parçası olan dezavantajlı kardeşlerimiz ve vatandaşlarımızla ilgili devletimiz özel bir hassasiyet gösteriyor. Bizler de yerel yöneticiler olarak bu kardeşlerimizin hayatlarını kolaylaştırma, onların gelişimlerine katkı sunma adına var gücümüzle çalışıyoruz. Toplumun her bir ferdine olduğu gibi engelli kardeşlerimize yönelik de çok önemli projelerimizi yakın bir zamanda ilçemizde hayata geçiriyoruz. Amacımız ilçemizde yaşayan her bir ferdin hayatını kolaylaştırarak, yaşam arzularını en üst seviyede tutmak.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir