Aziziye Belediye Başkanı Orhan: 2017 hamle yılı olacak

Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, 2017 yılının ilçe için hamle yılı olacağını söyledi. Yaklaşık üç yıldır görevde bulunduğunu ve bu süreçte ilçenin gelişimi, değişimi ve dönüşümü adına bir dizi çalışmalar yaptıklarını dile getiren Orhan, bir kısım projeleri uygularken, bir kısmının da planlamasını yaptıklarını kaydetti.

2017 yılının altın çağ olacağının altını çizen Orhan, şunları söyledi: “Kentsel dönüşümde ilçenin çehresini değiştirecek bir proje hayata geçecek. Yapımı süren 340 konut, 114 işyeri tamamlanarak hak sahiplerine teslim edilecek. Bahçelievler ve Yeşil Mahalle Bölgesi’nde projesi hazırlanan yeni konutlar için de TOKİ ile protokol aşamasına geldik. Bu projelerle Ilıca yeni bir kimliğe kavuşurken, Erzurum’un da en güzel yaşam merkezlerinden biri haline gelecek.

Ilıca’da yapımı süren belediye hizmet binası ile kültür merkezi tamamlanarak hizmete açılacak. Dadaşkent’te Erzurum’da bir ilk olacak oyun havuzlu park ve Ilıca’ya 25 dönümlük mesire alanı kazandırılacak. Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın ilçeye kazandıracağı Gençlik Merkezi’nin temeli, 2017 yılında Dadaşkent 200 Evler Bölgesi’nde atılacak. Büyükşehir Belediyesi’nin Aziziye için çok önemli bir yatırımı olacak olan Bilgi Evleri de yine bu yıl tamamlanacak.

Seçim vaatleri arasında yer alan Semt Pazarı Projesi için de çalışmalar hızlandı. Dadaşkent’te Adnan Menderes Lisesi yolu üzerinde bulunan metruk işyerlerinin kamulaştırılması yapıldı. Buraya projesi hazır olan modern bir semt pazarı inşa edeceğiz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir