Atatürk Üniversitesi’nde Öğrenci Konseyi seçimleri ertelendi

Atatürk Üniversitesi Öğrenci Konseyi seçimlerinin ileri bir tarihe ertelendiği bildirildi. YÖK’ün de bilgisi dahilinde yapılan ertelemenin gerekçesi olarak ise “üniversitedeki huzur ortamını olumsuz yönde etkileyeceği” gösterildi.

Atatürk Üniversitesi’nden yapılan açıklamada, “Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının 28.02.2017 tarih ve 97354392.010.99/2065 sayılı yazısı ile 20 Mart 2017 tarihinde yapılacağı bildirilen Ulusal Öğrenci Konseyi Seçimi nedeniyle Yükseköğretim Kurulu tarafından yapılması talep edilen Öğrenci Konseyi Seçimi’nin, Üniversitemizdeki huzur ortamını olumsuz yönde etkileyeceği düşünülerek, YÖK’ün de bilgisi dâhilinde olmak üzere, ileri bir tarihe ertelenmesi ve mevcut Öğrenci Konseyi’nin görevine devam etmesi Rektörlüğümüzce uygun görülmüştür.” denildi.

Atatürk Üniversitesi’nde adaylık başvuruları 27 Şubat’ta başlamıştı ve 6 Mart’ta sona erecekti. Birinci tur seçimleri ise 13 Mart’ta başlayacak ve 3 tur yapılacaktı. 16 Mart’ta sonuçlar Atatürk Üniversitesi Rektörlüğüne bildirilecekti. Öğrenci Konseyi Başkanı seçimi ise 17 Mart’ta gerçekleştirilecekti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir