Atatürk Üniversitesi’nde ‘EYOF Sokağı’ açılıyor

Erzurum’da gerçekleştirilecek olan 13. Avrupa Gençlik Olimpik Festivali (EYOF) için Atatürk Üniversitesi tarafından yapılan ‘EYOF Sokağı’ açılıyor.

Atatürk Üniversitesi Gençlik ve Bilim Anıtı’nda yer alan ‘EYOF Sokağı’nın açılışı 13 Şubat Pazartesi günü saat 18.30’da gerçekleşecek ve 13-18 Şubat tarihleri arasında halka açık olacak. Kültürümüzü temsil eden sokağın yapımında emeği geçen herkese teşekkür eden Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı, oyunlar boyunca misafirlerin güzel vakit geçirmesi için ‘EYOF Sokağı’nda sıcacık bir ortam hazırladıklarını ifade etti.

Çomaklı, şunları söyledi: “Erzurum’u yansıtan bakır işlemesinden ehramına, Oltu taşından cağ kebabına, birçok yöresel ürünün yer alacağı ve birbirinden renkli etkinliklerin düzenleneceği sokağımızda ayrıca, EYOF Çarşısı, Kardan Erzurum Sokağı, Kar ve Buz Heykel Sergileri, Atölye çalışmaları, Buz Tırmanışı, Tanıtım Standları, Halk Dansları Gösterileri, Havai Fişek ve Işık Gösterileri ile Konserler yer alacak. Bu coşkuyu birlikte yaşayalım diye tüm halkımızı açılış etkinliklere davet ediyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir