Atatürk Üniversitesi’nde 23 araştırma merkezi güncellenecek..

Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı, üniversitenin eski yöneticilerine akşam yemeği verdi. Birlik ve beraberliğin pekişmesi, ortak girişimler ve çözüm arayışlarının amaçlandığı yemeğe rektör yardımcıları, fakülte dekanları ve kurum müdürleri katıldı.

Üniversitenin menfaatleri ve gelişimi için eski-yeni yönetici farkı gözetmeksizin herkese görev düştüğünü belirten Çomaklı, son 6 ay içerisinde Türkiye’nin zor bir süreçten geçtiğine dikkat çekti. Bu süreçte ülkeyi yalnız bırakmama adına her bir bireyin daha çok çalışması ve üretme katkıda bulunması gerektiğinin altını çizen Çomaklı, şunları söyledi:

Yapılan çalışmalarla 3. Nesil Üniversite kavramında zihinsel dönüşüm sağlandı. Artık herkes, sunumlarının başına 3. Nesil girişimci üniversite kavramını yazıyor. Üniversitemizde var olan 23 araştırma merkezini gözden geçirerek güncellememiz ve birçoğunu daha aktif hale getirmemiz gerekiyor. Bunlara ek olarak faaliyet gösterecek birkaç tane daha araştırma merkezi kurabiliriz. Üniversite-sanayi iş birliği konusunda arkadaşlarımız yoğun bir şekilde çalışıyorlar. Bizde bu bağlamda şehrimizin çeşitli kurumlarıyla bir araya geliyoruz.

Üniversitemize daha iyi nasıl hizmet edebiliriz sorusuna sürekli cevap arıyoruz. Çalışmalarımız hakkında sizlerin her zaman eleştirisine ve desteğine açık olacağız. Bütün derdimiz Üniversitemizi girişimci ve yenilikçi endeksle nasıl daha üst seviyeye çıkarabiliriz bunu düşünmeliyiz. Bunun için yönetici takımı kurduk ve kurumumuza hizmet yoluna çıktık.

Turizm Fakültesi son yıllarda ciddi anlamda yükselişe geçti. Hastanenin otel ve restoranı uygulamalı eğitim için bu fakülteye tahsis edildi ve bu sayede hem hasta yakınlarının konaklayabileceği hem de öğrencilerin eğitimlerini uygulamalı bir şekilde alabilecekleri bir formata dönüştürdük. Aynı zamanda ziraat ve veterinerlik fakültelerinin gıda satış merkezlerini de birleştirerek ayrımcılığı ortadan kaldırdık.

Bizim derdimiz üniversitemizi var olduğu konumdan daha yukarılara çıkarmak. Bugüne kadar birçok hocamız üniversitemize hizmet etti. Hepsine sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Bizde onların bıraktığı yerden aldığımız bayrağı, layığıyla taşımak için gece gündüz durmadan çalışıyoruz. Başkaları yürürken bizim koşmamız lazım. Ülkemizin koşacak, çalışkan ve üretken neferlere ihtiyacı var. Bizlerden de bu bekleniyor. İnşallah verdiğimiz sözleri yerine getireceğiz. Allah ülkemizin ve bizlerin yardımcısı olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir